18.11.2020/13:52

FPP chce wprowadzenia bonów na posiłki

Federacja Przedsiębiorców Polskich domaga się wprowadzenia dodatkowej pomocy dla branży gastronomicznej. Miałyby to być nieopodatkowane bony o wysokości 560 zł miesięcznie na posiłki dla pracowników.

O sprawie pisze portal biznes.interia.pl. Przedsiębiorcy twierdzą, że takie rozwiązanie przyniosłoby do gospodarki dodatkowe 4 mld zł, co przełożyłoby się na 7,6 mld dodatkowego PKB.

Wygenerowany przez zachęty fiskalne popyt stałby się przedmiotem opodatkowania na dalszym etapie obrotu gospodarczego - w momencie opodatkowania konsumowanych posiłków VAT oraz dochodów z działalności sektora gastronomicznego – mówi Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP), prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE).

Co istotne, obecnie pracodawcy mają już możliwość dofinansowywania posiłków dla pracowników w postaci bonów. Problem w tym, że zwolnione są one z opodatkowania tylko do kwoty 190 zł miesięcznie, co odpowiada jedynie 9 zł w przeliczeniu na dzień roboczy.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także