17.08.2016/13:42

Free From - nowa marka własna Tesco dla produktów bez glutenu i laktozy

Sieć Tesco wprowadza na półki swoich polskich sklepów nową markę własną o nazwie Free From. Pod tym brandem na razie znaleźć można produkty nabiałowe bez laktozy oraz produkty muesli i batoniki bez glutenu, jednak w ciągu kilku najbliższych miesięcy gama zostanie poszerzona m.in. o bezgutenowe ciastka i makarony.

Dziś na półkach sklepów Tesco w ramach gamy Free From znaleźć można pięć rodzajów jogurtów - naturalny, truskawkowy, o smaku owoców leśnych, wiśniowy i brzoskwiniowy, a także masło, mleko, twaróg, śmietanę 10 proc. i 30 proc., śmietankę do kawy, musli i batoniki czekoladowo-migdałowe.

Brytyjska sieć postanowiła wprowadzić markę Free From ze względu na to, że stale wzrasta liczba osób zmagających się z nietolerancjami określonych składników diety. Z badania przeprowadzonego dla Tesco przez firmę SW Research w maju br. wynika, że po produkty bez lub z obniżoną wartością cukru, bez laktozy, glutenu, pochodzące z upraw ekologicznych lub dietetyczne sięga aż 89 proc. Polaków.

Z tych samych badań wynika, że 55 proc. respondentów sięga po wspomniane wyroby po to, aby poprawić stan swojego zdrowia, a 25 proc. czyni to, by urozmaicić swoją dietę poprzez próbowanie nowych produktów. Nawet spośród osób, które nie sięgają po taki rodzaj produktów, 28 proc. zastanawia się nad ewentualną rezygnacją ze spożywania wyrobów zawierających gluten, cukier czy laktozę.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu Tesco wprowadziło do swojej oferty w Polsce około tysiąc produktów dietetycznych, bez glutenu, cukru i laktozy.

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

 • małgorzata 10.09.2017

  To była najlepsza oferta na rynku! Dzięki Tesco nie musiałam się tułać po różnych sklepach (szukając produktów bezglutenowych i bezmlecznych i bez orzechów). Najlepsza oferta dla alergików. Mój syn mógł zjeść wreszcie po raz pierwszy czekoladki i batoniki bez glutenu i bez mleka na bazie mleka kokosowego (konia z rzędem temu, kto coś takiego znajdzie z innej firmy). Nie wspomnę o mlekach roślinnych, makaronach, sosach. Cieszyłam się jak małe dziecko widząc Free from na półkach- istny raj na ziemi w zdrowej żywności.
  Niestety, okazało się, że półki z produktami tej firmy pustoszeją , nie ma nowych dostaw. Obdzwoniłam praktycznie cały Dolny Śląsk w poszukiwaniu kliku rzeczy z tej firmy. I nikt nie był mi w stanie odpowiedzieć czy będą nowe dostawy czy też wycofywane są te produkty.
  Zostały jedynie lodówki, ale tam niestety żywność zawiera mleko.
  Poproszę o informację, które produkty będą dostępne.

 • MATKA ALERGIKA 16.03.2017

  GDZIE TE PRODUKTY JA SIĘ PYTAM??? ZNALAZŁAM 20 ZE WSPOMNIANEGO 1000ca!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.