24.11.2016/12:59

Frosta liczy na 15-procentowy wzrost sprzedaży na polskim rynku

Wzrost mocy produkcyjnych o 50 proc., sprzedaży w Polsce o 12-15 proc. i eksportu o 5-7 proc. - takie będą skutki realizacji najnowszej inwestycji firmy Frosta, jaką jest nowa hala produkcyjna w Bydgoszczy. Kamień węgielny pod obiekt wmurowano 24 listopada, a oficjalne uruchomienie zakładu planowane jest na 11 maja 2017 r.

Realizacja nowej inwestycji Frosty pochłonie 65 mln zł. Hala powstająca w obrębie działki, na której funkcjonuje bydgoski zakład firmy, będzie miała powierzchnię 5,5 tys. mkw., a zatrudnienie znajdzie w niej 80 osób. Oprócz tego Frosta do wiosny 2017 r. powiększy magazyny wraz z zapleczem do 2 tys. mkw. i parkingi.

Nowa hala wyposażona zostanie w nowoczesną linię produkcyjną do wytwarzania gamy innowacyjnych produktów rybnych z sosami i warzywami. Moce produkcyjne hali wyniosą 20 tys. ton rocznie. Pierwsze wyroby wyprodukowane w nowym obiekcie trafić mają do sprzedaży na polskim rynku w trzecim kwartale 2017 r.

W 2015 r. Frosta odnotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 500 mln zł. W porównaniu z rokiem wcześniejszym, wzrosły one o 28,6 proc. Poprawie uległ także zysk netto, który osiągnął poziom 27,9 mln zł. To o 6,8 proc. więcej, niż w roku 2014.

- Nieustannie się rozwijamy i wciąż poszerzamy naszą ofertę asortymentową. Zwiększamy sprzedaż, zarówno na lokalny rynek, jak i do innych europejskich krajów. Od początku działalności Frosty w Polsce prawie 20-krotnie zwiększyliśmy też produkcję. Wszystko to przekłada się na coraz lepsze wyniki firmy, które w 2015 r. okazały się rekordowe - komentuje Paweł Wojciechowski, dyrektor handlowy Frosty na Polskę i Europę Centralną.

Fabryka Frosty w Bydgoszczy, zatrudniająca ok. 700 osób, działa od 1999 r. Jej powierzchnia to 12 tys. mkw. W obiekcie produkowane są mieszanki warzywne i produkty rybne, które następnie trafiają do kilkunastu krajów europejskich (75 proc. całości produkcji w Polsce) oraz na polski rynek. Główni odbiorcy eksportowi to Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Hiszpania oraz Francja. Produkty z fabryki w Bydgoszczy wysyłane są także m.in. do Czech i na Węgry.

Frosta, będąca liderem na rynku ryb mrożonych w Polsce (udziały w ujęciu wartościowym rzędu 23-24 proc.), wytwarza w Bydgoszczy 650 indeksów. Około 80 z nich przeznaczonych jest na krajowy rynek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.