07.03.2020/16:47

Galeria w Warszawie otwarta w niedzielę. Inspektorzy zapowiadają kontrolę

Sklepy w jednym z warszawskich centrów handlowych będą czynne w niedzielę, 8 marca. Galeria Północna organizuje akcję pt.: „Handlowa niehandlowa”, natomiast Główny Inspektor Pracy zapewnia, że zostało już wydane zalecenie kontroli w tę niedzielę.

W niedzielę z zakazem handlu na terenie Galerii Północnej w Warszawie działać będzie ponad 50 sklepów i salonów usługowych, czyli dwukrotnie więcej niż zwykle. Za ladą wszystkich sklepów staną ich właściciele. - To pierwsza taka inicjatywa w Polsce - twierdzą organizatorzy wydarzenia.

Przewodniczący handlowej "Solidarności” powiedział portalowi wp.pl, że ma zapewnienie od Głównego Inspektora Pracy o wydaniu polecenie okręgowej inspektor. – Szykują się kontrole w Galerii Północnej – zapewnił Alfred Bujara i dodał, że osobiście pojedzie, żeby sprawdzić, jak właściciele radzą sobie w tej pracy. – Chcę zobaczyć, jak idzie im obsługa klientów i kas fiskalnych. Nie poskąpię sobie tej przyjemności.

W centrum handlowym pojawi się przynajmniej kilku inspektorów, którzy będą sprawdzać przestrzeganie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele – potwierdził serwisowi wp.pl Tomasz Zalewski, p.o. rzecznika prasowego Państwowej Inspekcji Pracy.
 

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • nieuzależniony od sklepów 09.03.2020

  Doskonale,
  zakaz to zakaz, nie ma obchodzenia przepisów, może właścicielom tak spodoba się stanie za ladą/kasą w niedzielę, że będą stali w każdą, zawsze mogą sobie odebrać wolne w tygodniu, szczególnie kiedy sami uważają, że to dzień jak inny

 • PRL wraca 09.03.2020

  Kolejny dowód, że komuna wraca. Pamiętacie czasy inspekcji robotniczo-chłopskich z końca PRLu. ?

 • Wojtek 09.03.2020

  Socjalistyczne państwo dba o związki zawodowe a w d.... Ma Polaków i ich wolnosc

 • Alice 08.03.2020

  Jasne, nie odpuszczą , zazdroszczę Warszawie. Wybrałabym się 8 marca na zakupy, masz czas, a w sobotę pracuję.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.