01.10.2020/18:45

Galerie handlowe wchodzą do coraz mniejszych miast

W 2019 roku oddano  do użytku w Polsce 406 tys.  mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Około 500 tys. mkw. jest obecnie w budowie, z czego aż 85% ma otworzyć się do końca roku.

W najbliższym   czasie   będziemy   obserwować   wzmożone zainteresowanie inwestorów mniejszymi miastami. „Dzielnicowe” centra handlowe stają się integralną częścią tkanki miejskiej – np. na Przymorzu, gdzie funkcjonuje jedna z najbardziej rozpoznawalnych galerii w Trójmieście. Na najbliższe lata prognozuje się w Polsce kolejne otwarcia tego typu obiektów i to w mniejszych miejscowościach – poniżej 100 tys. mieszkańców. 

Na przykładzie gdańskiego Przymorza, które jest jak małe miasteczko liczące 27 tys. osób, można zauważyć, jak ważną rolę mogą odgrywać centra handlowe w dzielnicach większych miast. Centra handlowe stały się ważnym elementem lokalnej społeczności - budują jej tożsamość i pełnią niejako funkcję integracyjną. 

- Nasze centrum nie tylko odpowiada na wszystkie potrzeby klientów, dotyczące zakupów i usług, ale i pełni funkcję socjalizacyjną, stanowi świetne miejsce dospotkań mieszkańców.  Często  integrujemy  ich  poprzez  eventy   i różne  akcje rozrywkowe, warsztatowe, zabawy i imprezy dla całych rodzin. Rozbudowana strefa gastronomiczna oraz znajdujące się wokół centrum liczne tereny zielone dają im przestrzeń do spotkań z rodziną czy przyjaciółmi. Nasi goście mają dodyspozycji  miejsce   w   centrum   dzielnicy,   gdzie   mogą   zagrać   w   planszówki, poczytać książkę lub po prostu w spokoju poobcować z naturą. Oczywiście dla naszych klientów ważne jest też, że mają wszystko w jednym miejscu – oprócz zrobienia zakupów, mogą skorzystać z usług pralni, krawca, zegarmistrza czy szewca, podpisać umowę na telefon i internet, a nawet pójść na siłownię – mówi Agnieszka Wojtaszczyk, dyrektor centrum   handlowego Galeria Przymorze.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Oh 02.10.2020

    przestańcie bezmyślnie przeklepywać te bzdury przesyłane Wam przez działu marketingu firm:

    1. Przymorze nie jest żadnym "miasteczkiem" a dzielnicą Gdańska
    2. Galerie Handlowe w miastach poniżej 100 tys mieszkańcow otwierają sie w Polsce od...2001 roku (sami o tym pisaliście)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także