19.03.2018/08:40

Gastronomia odmienia galerie handlowe

Do grona najemców Galerii Jurajskiej w Częstochowie dołączy Strefa Sushi z kuchnią japońską oraz Mihiderka z kuchnią roślinną. Jak zapowiadają przedstawiciele obiektu, to tylko część przemiany galerii w inwestycję dopasowaną do aktualnych trendów rynkowych.

Do 2025 roku aż 20 proc. oferty galerii handlowych będą stanowić restauracje i kawiarnie – prognozuje JLL. Nic więc dziwnego, że centra handlowe w całej Europie kładą coraz większy nacisk zarówno na rozwój stref food court, jak również samej oferty gastronomicznej. Już dziś jej udział wynosi od 10% do 15% w tenant-mixie.

Powód? Tego oczekuje dzisiejszy klient. Ten nastawiony jest zarówno na dobrą ofertę handlową, nowe technologie, ale także na atrakcje, które zagospodarują mu wolny czas. Za zmianą oczekiwań stoi przede wszystkim zmiana pokoleniowa, związana głównie z rosnącą aktywnością na rynku konsumentów z pokolenia millenialsów oraz mającego coraz więcej do powiedzenia pokolenia Z.

- Zmieniają się funkcje galerii w miastach. Te stają się dziś nie tylko miejscem udanych zakupów, ale także miejscem, w którym chcemy spędzać czas, pracować na zasadzie coworkingu czy spotykać się z przyjaciółmi. Galerie chętnie  więc adaptują ideę trzeciego miejsca, w której w samym centrum znajduje się wypoczynek i dobrze zagospodarowany czas wolny daleki od domowych obowiązków i pracy. Jednym z ważniejszych elementów zagospodarowujących ten obszar jest rozwój oferty restauracji i kawiarni w galerii – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska dostrzega w tych zmianach ogromny potencjał dla siebie i inwestuje zarówno w nową przestrzeń, jak i w bardziej urozmaiconą ofertę. W 2016 roku centrum handlowe w pełni zmodernizowało swoją strefę gastronomiczną, rozwijając ją m.in. o przestrzeń wypoczynkową i część pomyślaną o dzieciach.

Galeria prowadzi także intensywne prace komercjalizacyjne, mającej na celu rozwój zastanej już oferty. Na początku października do grona 14 najemców z sektora gastronomicznego, dołączył już 15 - naleśnikarnia CrepStroy.  Teraz centrum handlowe informuje o kolejnych dwóch restauracjach, których otwarcie zaplanowane jest na wiosnę tego roku. Do grona najemców dołączy Strefa Sushi z kuchnią japońską oraz Mihiderka z kuchnią roślinną.

- Planujemy mieć jedną z najciekawszych i najszerszych ofert restauracyjnych wśród galerii handlowych w woj. śląskim.  Stopniowo więc zapełniamy kolejne kategorie związane z ofertą restauracyjną. Mamy już pod swoim dachem restauracje i kawiarnie z kategorii impulse (np. Consoni, Grycan), refuel & relax (np. Costa Coffee, Cafe Portugal), speed eating (np. KFC, McDonald’s, Burger King) i fast casual (np. Pizza Hut). Teraz mocno chcemy rozwinąć ofertę z kategorii casual dining i to poza główną strefą food court – mówi Anna Borecka-Suda, leasing manager Galerii Jurajskiej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.