18.01.2021/10:31

Gdzie Polacy kupują żywność ekologiczną? Dyskonty wcale nie są liderem

Nie w dyskontach, lecz na targowiskach i bazarach Polacy najczęściej kupują żywność ekologiczną, wynika z badania Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Badanie wykazało, że najwięcej konsumentów - ponad 50 proc. - raz w miesiącu decyduje się na zakup ekologicznego jedzenia na targowisku lub bazarze. Na drugim miejscu są dyskonty, w których jedzenie bio kupuje ok. 45 proc. zapytanych respondentów.

Podium zamykają sklepy specjalistyczne - takie jak piekarnia - które raz w miesiącu są źródłem ekologicznej żywności dla ok. 42 proc. klientów. Kolejne miejsca w badaniu zajęły sklepy osiedlowe, gospodarstwa ekologiczne i zakupy prosto od rolnika; dalej uplasowały się hipermarkety i supermarkety.

Do comiesięcznych zamówień żywności ekologicznej online przyznaje się natomiast ok. 4 proc. konsumentów, wynika z badania SGGW, które powołuje się Farma Świętokrzyska.

Szacuje się, że w 2020 roku sprzedaż produktów ekologicznych w Polsce wzrosła o około 30 proc.

Z analiz SGGW wynika, że choć Polacy dopiero przekonują się do kupowania żywności ekologicznej online, to jednak internet jest dla nich głównym źródłem wiedzy o tego rodzaju produktach. Konsumenci szukają informacji przede wszystkim na portalach poświęconych tematyce żywieniowej, stronach internetowych producentów żywności ekologicznej i stronach sklepów internetowych. Ważnych opinii dostarczają im też rodzina i znajomi oraz etykiety produktów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także