07.04.2020/16:08

GK Specjał: Bezpieczeństwo to w naszych sieciach priorytet

W ostatnich tygodniach Sieć PSH Nasz Sklep, Livio oraz Rabat Detal kooperujące w ramach Grupy Kapitałowej Specjał podjęły szereg działań prewencyjnych i edukacyjnych skierowanych do franczyzobiorców, pracowników i klientów sieci. Rekomendacja Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz WHO w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wywołanym przez koronowirusa stała się priorytetem.

Pracownicy sklepów otrzymali pakiet niezbędnych materiałów oraz informacji dotyczących procedur sanitarnych. Regularnie wprowadzane są działania mające na celu ochronę kadry oraz klientów m.in.: odkażane są: kasy, taśmy kasowe, wózki, terminale płatnicze, koszyki, klamki, poręcze, terminale czyli wszystkie miejsca szczególnie i często dotykane. Wprowadzone zostały działania informacyjne w sklepach są to m.in.: plakaty oraz ulotki informacyjne dot. procedur bezpieczeństwa, zwracamy uwagę na właściwe zachowanie. Bardzo ważna jest również konieczność używania jednorazowych rękawiczek, dostępnych na terenie sklepu, sieć zachęca do płatności bezgotówkowych.  

Dodatkowo wprowadzona została specjalna usługa dot. dezynfekcji oraz ozonowania sklepów, które realizowane jest przez Ochronę Specjał. Usługa jest również dostępna dla franczyzobiorców.

Zdarzają się również sytuacje, w których nieodpowiedzialne zachowanie kończy się interwencją policji i wnioskiem o odszkodowanie. 5 kwietnia taka sytuacja miała miejsce w jednym ze sklepów należących do firmy Specjał – Delikatesów Premium Nasz Sklep. Ochrona Specjał zatrzymała mężczyznę, który nie zapłacił za zakupy, mężczyzna twierdził że jest zarażony koronawirusem. Załoga opuściła sklep, policjanci wyposażeni w odpowiednie środki bezpieczeństwa zatrzymali go na miejscu. Okazało się że nie ma żadnych objawów, był pod wpływem alkoholu. Na szczęście okazało się że mężczyzna nie był zarażony, a sklep działa. Sieć wystąpiła o odszkodowanie od zatrzymanego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.