21.05.2018/16:56

Global Cosmed trzyma się planu

Producent i dystrybutor artykułów kosmetycznych i chemii gospodarczej podtrzymuje prognozę zakładającą 320 mln zł skonsolidowanych przychodów i wynik EBITDA w wysokości 10 mln zł.

Z raportu bieżącego spółki za I kwartał br. wynika, że zarząd Global Cosmed nie widzi zagrożenia w możliwości niezrealizowania powyższej prognozy.

W dokumencie podkreślono, że przygotowując prognozę, zarząd spółki wziął pod uwagę poprzednie wynik, analizę rynku, kontynuację strategii, udział w rynku i pozycję spółki, sytuację finansową i jej potencjalne zmiany. Uwzględniając założenia do niniejszej prognozy, zarząd będzie dokonywał półrocznej oceny możliwości jej realizacji – zapowiedziała grupa w raporcie kwartalnym.

Przypomnijmy, że w kwietniu tego roku Global Cosmed poinformował o 78,25 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2017 r. wobec 5,63 mln zł straty rok wcześniej.

Strata operacyjna wyniosła 20,7 mln zł wobec 3,26 mln zł straty rok wcześniej. Z kolei, skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 305,52 mln zł w 2017 r. wobec 313 mln zł rok wcześniej.

Grupa wyjaśniła, że głównymi czynnikami, które spowodowały pogorszenie wyników w 2017 r. były skokowe wzrosty kluczowych surowców produkcyjnych oraz dodatkowe, wysokie koszty uruchamiania nowej mieszalni w Radomiu.

Wiceprezes Global Cosmed Magdalena Mielimonka, cytowana w komunikacie spółki zaznaczyła, że choć ub.r. przyniósł dużo wyzwań, można już mówić o pozytywnych momentach. Spółka podzieliła się m.in. szczegółami planu naprawczego, który zamierza wprowadzić.

Firma będzie kontynuować strategię wielokanałowego i międzynarodowego rozwoju ze szczególnym uwzględnieniem Azji i Europy Zachodniej (Chiny, Korea Południowa i Niemcy).

Oferta grupy kapitałowej Global Cosmed obejmuje produkty brandowe tworzone przez Global Cosmed Group SA oraz marki prywatne wyprodukowane na potrzeby klientów przez (m.n. Apart Natural, Kret, bobini baby, Sofin, Calinda, Triks).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.