18.05.2020/14:55

Gospodarka może zostać ponownie zamrożona

Wicepremier Jadwiga Emilewicz zapowiedziała, że w przypadku, kiedy liczba zakażeń koronawirusem wzrośnie, gospodarka może ponownie zostać zamrożona przez rząd  – podaje „Wprost” za Radiem Zet.

Kolejne etapy odmrażania gospodarki budzą wielką radość. Jak przypomina „Wprost” dziś można umawiać się (z ograniczeniami) do salonu fryzjerskiego, kosmetycznego, można też zjeść w restauracji lub barze.

Jednak, jak powiedziała Jadwiga Emilewicz w Radiu Zet, kiedy liczba zachorowań wzrośnie gwałtownie, rząd jest gotowy do tego, żeby znów zaciągać hamulec ręczny.

– Odmrażamy gospodarkę, patrzymy co dzieje się z liczbą nowych zakażeń i jeżeli ich liczba wzrasta nadmiernie, to nie będziemy się wahać i wrócimy do stanu sprzed. I komunikujemy to w uczciwy sposób – zaznaczyła wicepremier w audycji „Gość Radia Zet”.

We „Wprost” czytamy, że zdaniem Jadwigi Emilewicz wraz z sytuacją „kiedy dystans społeczny się zmniejsza”, możemy spodziewać się wzrostu zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19.

Więcej we „Wprost”

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • trez 18.05.2020

    Wszystkie rzady to powtarzaja. Dlatego maski w przestrzeniach zamknietych powinny byc egzekwowane z zelazna konsekwencja. Dwie osoby BEZ maski = 60% na zarazenie. Jedna w maseczce = 20%. Obie/wszystkie w prawidlowo zalozonej = prawdopodobienstwo zlapania wirusa spada do 5%., bo nie lata on dookola, nie osiada na towarach, nie wyrzucamy go przed siebie rozmawiajac,. Dlatego sklepy powinny stanowczo wypraszac ludzi bez maseczek i pouczac ze zle zalozonymi (pod nosem). Tymczasem teraz polowa obslugi nosi maskeczki jak chce, wiec nie ma co mowic o klientach.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.