16.10.2020/08:30

GPW przekaże rekordowy zysk z debiutu Allegro na walkę z pandemią

Na wsparcie walki z pandemią Giełda Papierów Wartościowych przekaże 680 tys. zł, cały rekordowy zysk z obrotu akcjami Allegro w dniu debiutu. Apeluje też o hojność do pozostałych uczestników rynku – donosi „Rzeczpospolita”.

Wartość obrotu akcjami spółki Allegro na sesji 12 października wyniosła niemal 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile przez pół roku wyniosły obroty na całym rynku NewConnect (4,1 mld zł), zrzeszającym obecnie 376 spółek – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Zarząd GPW zastanawiał się jak uczcić ten sukces. Marek Dietl, prezes GPW, podkreśla na łamach „Rzeczpospolitej”, że postanowiono całkowity zysk Giełdy z pierwszego dnia notowań akcji Allegro, 680 tysięcy złotych, przeznaczyć na wsparcie walki z koronawirusem. Zaznaczył, że większą część przychodów z obrotu akcjami uzyskują biura i domy maklerskie, zaś na samą giełdę przypada między 10 a 30 proc. przychodu.

Dietl apeluj do pozostałych uczestników rynku, aby część dochodów z pierwszego dnia obrotu akcjami Allegro również przekazali na walkę z koronawirusem.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także