23.04.2020/15:13

Grupa Delko radzi sobie z pandemią. Wyniki spółki będą dobre

Zgodnie z zaleceniem Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych oraz Komisji Nadzoru Finansowego z dnia 12 marca 2020 roku, zarząd spółki Delko S.A. poinformował o sytuacji bieżącej w grupie w kontekście zagrożenia epidemiologicznego Covid – 19. Władze firmy sygnalizują, że płynność finansowa grupy a także perspektywy dla firmy są dobre.

Grupa Delko prowadzi działalność zaspokajającą podstawowe potrzeby społeczeństwa tzn. prowadzi sprzedaż detaliczną w sklepach z żywnością (75 sklepów), sprzedaż detaliczną w sklepach ze środkami czystości oraz prowadzi dystrybucję hurtową środków higienicznych, papieru toaletowego, mydła, detergentów, środków dezynfekcyjnych do ponad 18.000 firm, urzędów i sklepów w Polsce.

Stosując się do zaleceń i wytycznych służb sanitarnych, Spółka oraz GK Delko podejmują niezbędne działania organizacyjne - zarówno w punktach handlowych, jak i w obszarze administracyjnym - celem minimalizacji zagrożenia dla pracowników, współpracowników i kontrahentów w związku z epidemią koronawirusa.

Wszystkie sklepy i hurtownie Grupy Delko wg stanu na dzień opublikowania raportu poprawnie funkcjonują. Sprzedaż jest prowadzona z zachowaniem możliwych procedur bezpieczeństwa w celu zminimalizowania zagrożenia Covid-19. Pracownicy wyposażeni zostali w podstawowe środki ochrony osobistej. Ograniczony został również kontakt z osobami z zewnątrz przedsiębiorstwa. Narady i spotkania odbywają się w trybie zdalnym. Zarządowi Delko na dzień publikacji niniejszego raportu nie zostały zgłoszone przypadki zakażenia koronawirusem wśród pracowników grupy.

Produkcja mydeł antybakteryjnych, papieru toaletowego i innych środków higieny osobistej pod markami Delko jest kontynuowana. Zaopatrzenie w środki dezynfekcji czystości i higieny jest dość dobre. Pracownicy i kadra spółki w zdecydowanej większości stawiają się do pracy (...), a płynność finansowa grupy jest dobra.

W krótkoterminowym horyzoncie czasowym wyniki finansowe Grupy Delko będą dobre i prawdopodobnie zbliżone do poprzednich. Sprzedaż obecna jest na poziomie zbliżonym lub lekko wyższym do analogicznego poziomu roku poprzedniego. Firma nie ma jednak wiarygodnych danych, które pozwoliłyby na tworzenie prognoz średnio i długoterminowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.