28.08.2020/15:22

Grupa Eurocash powołała na nową kadencję zarząd spółki i jej prezesa

W dniu 25 sierpnia br. Rada Nadzorcza Grupy Eurocash powołała na kolejną kadencję następujących, dotychczasowych członków zarządu spółki: Luisa Manuela Conceicao Pais do Amarala, Rui Amarala, Arnaldo Guerreiro, Pedro Martinho, Katarzynę Kopaczewską, Jacka Owczarka oraz Przemysława Ciasia. Prezesem grupy został mianowany Luis Amaral.

Życiorysy powołanych członków zarządu Grupy Eurocash:

Luis Manuel Conceicao Pais do Amaral

Luis Manuel Conceicao Pais do Amaral jest od 2003 roku Prezesem Zarządu Eurocash i akcjonariuszem większościowym Spółki. Ma ponad 20-letnie doświadczenia zawodowe, które zdobywał, obejmując stanowiska kierownicze m.in. w Unilever Portugalia i w europejskich strukturach Jeronimo Martins, Nissan, LAEPBrasil. W latach 1995 - 1999 pełnił funkcję dyrektora generalnego Jeronimo Martins w Polsce, po czym został członkiem Komitetu Wykonawczego Jeronimo Martins Holdings w Portugalii. W kolejnych latach pełnił funkcję partnera funduszu inwestycyjnego Antfactory poszerzając skalę działalności firmy o rynki w Brazylii, Meksyku oraz Argentynie.

Luis Manuel Conceicao Pais do Amaral jest absolwentem studiów w zakresie zarządzania w biznesie na Uniwersytecie Katolickim w Lizbonie.

Rui da Conceicao Rodrigues do Amaral

Rui da Conceicao Rodrigues do Amaral posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu, zdobyte w następujących spółkach: Sanipe, Jeronimo Martins Portugalia, Cintra Group Portugalia. W 1989 roku dołączył do portugalskiego zespołu Jeronimo Martins na stanowisko dyrektora hipermarketu, awansując kolejno na funkcje: dyrektora operacyjnego, dyrektora generalnego sieci hipermarketów Feira Nova, dyrektora generalnego Jeronimo Martins Retalho, osiągając stanowisko dyrektora wykonawczego Jeronimo Martins Portugal odpowiedzialnego za sieci Feira Nova, Pingo Doce i hurtownie cash&carry Recheio. Do 2003 roku był dyrektorem naczelnym Cintra Group.

Rui da Conceicao Rodrigues do Amaral jest absolwentem studiów w zakresie zarządzania w biznesie na Uniwersytecie Katolickim w Lizbonie.

Arnaldo Silvestre Judice Guerreiro

Arnaldo Silvestre Judice Guerreiro posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich, zdobyte w następujących spółkach: Coopers & Lybrand Portugalia, Jeronimo Martins Dystrybucja w Polsce, Eurocash Cash & Carry, Recheio Portugalia. W podmiotach tych odpowiadał za działy finansowe, osiągając funkcję członka zarządu - dyrektora finansowego Jeronimo Martins Dystrybucja oraz dyrektora generalnego hurtowni Eurocash.

Arnaldo Silvestre Judice Guerreiro jest absolwentem studiów z zakresu zarządzania w Instituto Superior de Economia.

Pedro Madeira Martinho

Pedro Madeira Martinho posiada 25-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach menedżerskich w sektorze handlowym, zdobyte w następujących spółkach: Jeronimo Martins w Portugalii, Jeronimo Martins Dystrybucja w Polsce, Omniway Portugalia, Royal Ahold Polska.

Pedro Madeira Martinho jest absolwentem studiów w zakresie zarządzania w biznesie na Uniwersytecie Lizbońskim ISCTE.

Katarzyna Kopaczewska

Katarzyna Kopaczewska posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte na stanowisku dyrektora personalnego w następujących spółkach: Johnson&Johnson Poland Sp. z o.o., Jeronimo Martins Dystrybucja Sp. z o.o., Polpharma S.A.. Jako Członek Zarządu pełni funkcję Dyrektora Personalnego Spółki.

Katarzyna Kopaczewska jest absolwentką handlu zagranicznego w Polskiej Międzynarodowej Szkole Zarządzania w Warszawie. W ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych brała również udział w licznych szkoleniach zagranicznych w zakresie zarządzania i zarządzania personelem, organizowanych przez Management Center Europe (Belgium), IMD (Switzerland), INSEAD (Francja), Stanford University (USA).

Jacek Owczarek

Jacek Owczarek ukończył studia w Szkole Głównej Handlowej na kierunku Finanse i Bankowość. Posiada certyfikat Association of Charted Certified Accountants.

Przed podjęciem zatrudnienia w Spółce (tj. przed rokiem 2008), Pan Jacek Owczarek pełnił funkcję CFO CEE, Członka Zarządu oraz Członka zespołu zarządzającego finansami w Europie w spółce Sanitec Koło (część Grupy Sanitec). Pan Jacek Owczarek pracował także w spółkach z portfela Enterprise Investors. Był między innymi Dyrektorem Finansowym w Magellan S.A. oraz pełnił funkcję CFO, CEO oraz Członka Zarządu w Messenger Services STOLICA. Jako Członek Zarządu pełni funkcję Dyrektora Finansowego Spółki.

Przemysław Ciaś

Przemysław Ciaś ukończył studia informatyczne na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W latach 1996 - 2008 pracował jako konsultant IT oraz zarządzania w Comarch oraz Accenture i zajmował się m.in. realizacją projektów dla klientów z sektora FMCG na rynkach europejskich. Po dołączeniu w 2008 do Eurocash Pan Przemysław Ciaś zajmował stanowisko Dyrektora IT, a następnie Dyrektora Generalnego Logistyki Grupy Eurocash.

W zarządzie Grupy Eurocash zasiada również Noel Collett, powołany na członka zarządu od 1 stycznia 2020 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także