25.10.2020/13:13

Grupa Muszkieterów rozpoczyna produkcję maseczek we własnym zakładzie

Agromousquetaires, firma wchodząca w skład Grupy Muszkieterów - operatora sieci Intermarche i Bricomarche - będzie samodzielnie produkować maski chirurgiczne i maski FFP2 we własnym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym we francuskim Ploërmel w Bretanii.

Zakład będzie w stanie produkować średnio 300 mln masek rocznie - po 150 mln masek w obu wspomnianych standardach. Trzy linie produkcyjne dedykowane będą wytwarzaniu masek FFP2, a dwie kolejne - produkcji masek chirurgicznych.

100 mln masek, które zostaną wyprodukowane przez Muszkieterów jako pierwsze, znalazło już nabywcę. Będzie nim francuski rząd, który zamówił 70 mln masek FFP2 i 30 mln masek chirurgicznych. Zamówienie ma zostać zrealizowane do końca marca 2021 r.

Kolejna część produkcji przeznaczona będzie na potrzeby własne Grupy Muszkieterów. W marcu przyszłego roku ma wystartować proces dostarczania masek klientom sklepów Intermarche i Netto.

Celluloses de Brocéliande, firma kontrolowana przez Agromousquetaires, nabyła linię do produkcji masek FFP2 w 2007 r. w związku z epidemią ptasiej grypy, a następnie kolejną linię w 2009 r. z powodu epidemii H1N1. Jednak w 2010 r. jednostka wstrzymała produkcję z powodu braku klientów we Francji i odsprzedała maszyny.

Muszkieterowie podkreślają jednak, że firma zachowała know-how w zakresie produkcji masek, szczególnie na poziomie kadry zarządzającej i biura projektowego, co ułatwiło wznowienie tej działalności.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także