25.08.2016/11:37

Grupa PKM Duda z zyskiem netto i nowymi inwestycjami

W I półroczu 2016 r. Grupa PKM Duda wypracowała 7,3 mln zł zysku netto przy przychodach w wysokości 691,9 mln zł. Spółka poinformowała właśnie o zamiarze przejęcia dwóch firm branżowych: Meat-Pac i Bekpol.

Zysk netto wzrósł z 6 mln w I półroczu 2015 r. do 7,3 mln zł w br. Jej zysk operacyjny wyniósł 12,7 mln zł (12,5 mln zł rok wcześniej), a EBITDA osiągnęła poziom 23,3 mln zł w porównaniu do 22,9 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 691,9 mln zł, z czego 82,3 mln zł pochodziło z eksportu. Pod względem wartości przychody eksportowe zmalały o 7,2 proc. r/r, a ich udział w przychodach ogółem po nieznacznym spadku utrzymał się w okolicach 12 proc.

– Nasze wyniki za I półrocze pokazują, że nawet w trudnych warunkach rynkowych można osiągać satysfakcjonującą rentowność. Ten sprawdzony model chcemy powielać w kolejnych kwartałach, ale jednocześnie będziemy szukać kolejnych rozwiązań, które przyczynić się mogą do umocnienia naszej pozycji rynkowej – skomentował Dariusz Formela, prezes zarządu PKM Duda.

Jeśli chodzi o handel detaliczny, to zdaniem prezesa Formeli coraz wyraźniej daje o sobie znać zaostrzająca się wśród dostawców wędlin wojna w zakresie cen i marż, zwłaszcza jeśli chodzi o segment ekonomiczny.

Firma poinformowała o podpisaniu warunkowej umowy przejęcia dwóch spółek branżowych: zajmującej się rozbiorem mięsa wołowego i drobiowego Meat-Pac oraz Bekpol, prowadzącej działalność w obszarze dystrybucji wędlin, mięsa, ciast i serów twardych. Umowa wymaga m.in. uzyskania zgody UOKiK, która prawdopodobnie zostanie wydana do końca października 2016 r.

Jeśli ten artykuł był interesujący zapisz się na codzienny, darmowy newsletter portalu wiadomoscihandlowe.pl. Bądź na bieżąco! Wystarczy kliknąć ten link i wpisać swój adres e-mail!

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.