10.12.2019/14:30

Grupa Schwarz uruchomi własną infrastrukturę chmury obliczeniowej

Właściciel sieci Lidl i Kaufland chce zbudować własną chmurę obliczeniową – niezależną i zgodną z europejskimi standardami bezpieczeństwa – informuje Handelsblatt.

Grupa Schwarz planuje współpracę z firmami Würth i EnBW. Wspólnie chcą już przed końcem 2020 r. zbudować własną infrastrukturę chmurową. Ma ona być niezależna i spełniać europejskie standardy bezpieczeństwa. Początkowo chmura obliczeniowa wykorzystywana będzie wyłącznie do celów wewnętrznych, ale jeśli będzie popyt, firma chce świadczyć usługi innym firmom – informuje Handelsblatt.

Rynek chmurowy jest obecnie zdominowany przez amerykańskie korporacje, takie jak Amazon, Microsoft i Google, czy chiński gigant internetowy Alibaba. Rząd federalny przedstawił niedawno plany, zgodnie z którymi niemieccy i europejscy dostawcy IT powinni połączyć siły, tworząc sieć, w której firmy mogą bezpiecznie i niezależnie przechowywać i przetwarzać swoje dane. Projekt o nazwie Gaia-X powinien w intencji niemieckiego rządu utorować drogę do cyfrowych modeli biznesowych wśród innych europejskich firm.

Rzecznik Grupy Schwarz powiedział, że projekt jego firmy nie jest bezpośrednio związany z Gaia-X, ale może w przyszłości stać się częścią europejskiej sieci.

Źródło: handelsblatt.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.