05.10.2016/22:30

Gwałtowny wzrost liczby upadłości w hurcie

We wrześniu wzrosła liczba upadłości firm hurtowych. Według ekspertów jedną z przyczyn problemów hurtowników jest skracanie łańcucha dostaw przez producentów – rosnącą tendencję bezpośredniego docierania na rynek, do sklepów z pominięciem właśnie hurtu.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Magdalena. HURTUM 06.10.2016

  W FMCG widzimy, że hurtownie mają się dobrze. Rozwijają nowe kanały dystrybucji, głównie eCommerce. Obniża to koszty dotarcia do potencjalnych odbiorców i pozwala na konkurowanie z producentami. Zwłaszcza, że nierzadko producenci skupiają się tylko na dużych dostawach, a hurtownie mogą pozwolić sobie na niższe minima logistyczne, a dzięki dotarciu online do zdecydowanie większej rzeszy Klientów, biznes się spina. Zapraszamy zatem branżę FMCG na HURTUM!

 • bakbar 06.10.2016

  wojna cenowa zbiera swoje żniwo

 • Karol 06.10.2016

  Zależy jak hurtownie spojrzą na nowe zasady działania rynku - w końcu nie każdy producent będzie i chciał i miał możliwości na wysyłanie produktów (np. FMCG) bezpośrednio do klienta B2B. Jeśli hurtownie w jeszcze większym stopniu wezmą na siebie konfekcjonowanie wysyłek i dostosują się do potrzeb klientów niskim minimum logistycznym to ja widzę nadal szansę na przyzwoite marże dla hurtowni. Ważne, aby mieć dostęp do wielu producentów lokalnych marek i dbać o różnorodność oferty dla końcowego klienta.

 • kolo 06.10.2016

  a będzie jeszcze gorzej...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.