23.03.2020/20:02

H&M zamknęło blisko 70 proc. z 5 tys. sklepów na świecie z powodu koronawirusa

Na 5062 sklepy H&M istniejące na świecie, aż 3441 to placówki aktualnie nieczynne z powodu walki z koronawirusem podejmowanej przez kolejne państwa - poinformowała w poniedziałek odzieżowa grupa. Rada dyrektorów uzasadniła w ten sposób swoją rekomendację, by odwołać wypłatę dywidendy akcjonariuszom.

Firma podkreśla, że zamknięte sklepy będą miały istotny negatywny wpływ na wyniki sprzedażowe sieci w marcu. H&M poinformowało, że prowadzi przegląd wszystkich swoich operacji i kosztów, by znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Jak wskazano w komunikacie, zamknięte placówki wywołują konieczność dokładnego przyjrzenia się takim obszarom, jak polityka zakupowa, inwestycyjna, czynsze oraz zatrudnienie.

H&M już teraz poinformowało o rozpoczęciu rozmów o czasowych zwolnieniach pracowników w kilku krajach walczących z koronawirusem. Podkreślono, że w skali globalnej może to dotknąć "dziesiątek tysięcy pracowników we wszystkich obszarach biznesu", dokładnej liczby nie da się jednak w tej chwili przewidzieć.

Sklepy H&M zostały już tymczasowo zamknięte na kluczowych dla grupy rynkach, takich jak niemiecki, amerykański oraz brytyjski. Również placówki sieci ulokowane w Polsce pozostają w tej chwili niedostępne za klientów (działa jedynie sklep internetowy).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.