04.08.2020/13:25

Handel chce przepisów, które pozwolą nie wpuszczać do sklepów klientów bez masek lub przyłbic ochronnych

Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji popiera zapowiadane przez Ministerstwo Zdrowia wprowadzenie normy prawnej, która pozwoli nie obsłużyć klientów nienoszących masek ochronnych na terenie sklepów. W ten sposób organizacja odniosła się do zapowiedzi ministra Łukasza Szumowskiego, który zapowiedział, że rząd wyposaży w dodatkowe uprawnienia sieci handlowe, tak by miały prawo nie obsługiwać osób bez maseczek. Będzie to wprowadzone jako norma prawna, co najmniej w rozporządzeniu, a nastąpi to jeszcze w tym miesiącu.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Nick 17.01.2021

  Właśnie się dowiedziałem o istnieniu tego zgniłego tworu POHiD z tą panią prezes na czele. Szkoda słów, teraz już przynaniej wiem kto się przyczynił do tej socjotechniki, nawijania bzdur przez głośniki w sklepach o obowiazku noszenia masek itp. Ten cały cyrk to bezprawie w czystej postaci. Nikt nie może być zmuszony do noszenia masek, czy brania udziału w jakichkolwiek eksperymentach medycznych jak szczepienia.

 • Elżbieta 24.08.2020

  Jak tak sklepy chcą ,żeby klienci nosili maseczki to niech je klientom dają jak niby taka pandemia i wirus się roznosi to każdy sklep powinien swoim klientom dawać nowe maseczki i zataz je utylizować ,to są wielkie koszta ,to niech to płacą to im się odechce terroru na klientach.

 • xcc 05.08.2020

  wszędzie ta wredna manipulacja i manipulacja, kiedy to się skończy! handel (czytaj rząd) chce szmatek a Polacy chcą odzyskać wolność! dosyć tej zgniłej okupacji!!!

 • ciekawski 04.08.2020

  najpierw niech same sklepy przestrzegają przepisów sanitarnych i dezynfekuja sklep i wyposażenie .WH sprawdzcie kiedy ostatnio biedronka i inne sklepy dezynfekowały wózki sklepowe.
  Mogę wam podpowiedzieć że biedronka robiła to jedynie 2x i ostatnio w kwietniu 2020. wiem to z dokumentów na sklepie wiszących i są tam pieczątki z datami dezynfekcji wózków

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także