16.07.2018/11:14

Handlowcy chcą, aby kradzież w sklepie zawsze była przestępstwem, a nie wykroczeniem

Rząd pracuje nas zmianami w kodeksie wykroczeń – kradzież poniżej 500zł ma być wykroczeniem, a nie przestępstwem. To kolejna „waloryzacja”, podwyższająca kwotę, od której rośnie odpowiedzialność za kradzież. Środowiska handlowców protestują.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • roooooooo 25.07.2018

  najgorsze jest to, że taki złodziej jest na tyle bez szczelny i wraca na następny dzień i śmieje się żywcem w oczy bo policja wystawia mu mandat 300 zł ! a on w 1 dzień kradnie na kwotę 10 x większą w 10 kolejnych sklepach ! W jednym na 10 sklepów go złapią i tyle... Głupie prawo, które chroni złodziei , a nie ludzi którzy pracują i płacą podatki ! Każda kradzież powinna być przestępstwem, dodatkowo w momencie udowodnienia kradzieży złodziej powinien tracić prawo do ochrony wizerunku ! Niech każdy widzi jego ryj na ścianie sklepu!

 • gija88888 23.07.2018

  To naprawdę poważny problem dla nas czyli osób prowadzących sklepy spożywcze. Ci złodzieje są bezkarni. Kradną notorycznie i są bezkarne. Zmiana zarówno w kodeksie karnym jak i ustawie dotycząca kumulacji jest potrzebna w trybie natychmiastowym.

 • jackyel 17.07.2018

  o czym wy piszecie? kradzież to kradzież, nikt nie robi tego przez przypadek. Karana powinna być każda kradzież - np. odciąć rękę. Jeżeli kogoś pobiję lekko lub mocno to jest różnica ? a gwałt, lekki lub ciężki? też nie . to po co kombinować?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.