22.06.2020/15:38

Handlowcy ponownie apelują do klientów: noście maseczki!

Klienci bez maseczek ochronnych w sklepach to coraz częstszy widok. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji – w imieniu handlowców – ponownie prosi ich o stosowanie się do tego nakazu.

– Personel placówek handlowych nie jest upoważniony do egzekwowania noszenia maseczek przez konsumentów na terenie sklepów – podkreśla Renata Juszkiewicz, prezes POHiD. Jedyne, co może zrobić to apelować, żeby to robili, a tym samym szanowali pracę i zdrowie pracowników handlu oraz ich rodzin.

POHiD w swoim apelu podkreśla, że branża dołożyła wszelkich starań, aby uchronić pracowników i konsumentów przed zakażeniem COVID-19. Sieci wdrożyły maksymalne środki bezpieczeństwa i reżim sanitarny wykraczający ponad wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wprowadziły szereg własnych dobrych praktyk. Wszyscy pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony osobistej, m.in. maseczki, przyłbice, rękawiczki, żele do dezynfekcji rąk, a ich stanowiska pracy w osłony z pleksi. W sklepach wprowadzono komunikację w postaci plakatów informacyjnych, komunikatów głosowych i oznakowań przy kasach. 

POHiD zrzesza 16 międzynarodowych sieci handlowych: Auchan, Carrefour, Castorama, Decathlon, E .Leclerc, IKEA, Biedronka, Jysk, Kaufland, Lidl, MediaMarktSaturn, Pepco, Schiever, Transgourmet, Tesco i Żabka. Firmy członkowskie POHiD zatrudniają blisko 200 tys. pracowników. 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • sebagd 22.06.2020

    Aha. Mogą sobie apelować. Jak się przyzwyczaiło ludzi przez 30 lat, że bezwzględnie wszystko im wolno po przekroczeniu progu sklepu (zupełnie inaczej, niż jest to w krajach tzw. dojrzalszych mentalnie, co wiem także z własnego doświadczenia), obojętnie, czy sieci polskiej, czy zagranicznej, to nie dziwota,że tak się dzieje. Odczułem to niestety na własnej skórze, pracując jakiś czas na kasie w dwóch sieciach, jednej zagranicznej, jednej krajowej lokalnej. Tzw. wielkopaństwo zawsze ma przecież rację, nawet gdyby napluło Ci w twarz czy walnęło pięścią, za co gdzie indziej nie miałoby już wstępu do sklepu, a nawet wezwano by policję. Robić tak dalej, a na pewno się poprawi.....oczywiście będzie jeszcze gorzej.

  • kj 22.06.2020

    na głowę ktoś tam upadł? jestem handlowcem i apeluję: dajcie nam oddychać, pozwólcie ściągnąć maseczki personelowi sklepów!!! temperatury coraz wyższe, a w maseczkach 8 godzin, oddychać sie nie da. sklepy które mają przesłony z pleksi na stanowiskach kasowych powinny być zwolnione z tego obowiązku.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.