25.04.2016/11:18

Hortex kontra Pyłkowie: sąd zabezpieczył roszczenia Horteksu!

Kolejna odsłona sporu o przejęcie spółki Ren między Hortex Holding a rodziną Pyłków – sąd zabezpieczył roszczenia Horteksu przeciwko byłym właścicielom Ren.

Jak podaje Hortex Holding w przysłanym do portalu wiadomoscihandlowe.pl komunikacie, w ocenie sądu Hortex uprawdopodobnił zarówno swoje roszczenie o ustalenie bezskuteczności oświadczenia o odstąpieniu przez sprzedających od umowy sprzedaży udziałów Ren, jak i istnienie interesu prawnego po stronie Hortex w udzieleniu mu zabezpieczenia jego roszczenia przeciwko sprzedającym (Andrzejowi i Janowi Pyłkom – red). Postanowieniem z dnia 21 kwietnia 2016 roku sąd udzielił Hortex zabezpieczenia jego roszczenia poprzez ustalenie, że na czas trwania postępowania oświadczenie o odstąpieniu przez sprzedających od umowy sprzedaży udziałów nie wywołuje skutków prawnych.

Oznacza to, że jedynym wspólnikiem Ren jest Hortex Holding, prezesem zarządu spółki Ren jest Remigiusz Czernecki, zaś członkami – Michał Hryc i Andrzej Formas.

„Informujemy również, że wbrew rozpowszechnianym plotkom, spółka Ren prowadzi normalną, niezakłóconą działalność operacyjną, posiada pełną dostępność towaru, terminowo reguluje wszelkie swoje zobowiązania, a jej przychody dynamicznie rosną” – informuje Hortex Holding.

19 kwietnia br. portal wiadomoscihandlowe.pl jako pierwszy napisał o sporze między zarządem Hortex Holding a rodziną Pyłków, od których Hortex przejął Ren. Według Andrzeja Pyłki mrożonkowy potentat nie zapłacił drugiej transzy. Pyłka uznał to za złamanie warunków umowy, odwołał dotychczasowy zarząd z Remigiuszem Czerneckim i przejął kontrolę nad Ren. Więcej na ten temat można przeczytać, klikając na poniższe linki:

Ren poza kontrolą Horteksu, w zarządzie rodzina Pyłków!
Hortex Holding: działania Pyłki bezprawne, prezesem pozostaje Czernecki

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.