11.06.2018/15:20

Ikea i Grupa Lego nawiązują współpracę, by wspierać rozwój kreatywności

Ikea i Grupa Lego połączyły siły, by poszerzać możliwości zabawy i zachęcać do niej. Zabawa to klucz do rozwoju i niezbędny element codziennego życia. Firmy chcą sprawdzić, co może wyniknąć ze wspólnej pracy na rzecz zachęcania ludzi do zabawy.

– Zaczęło się od zaproszenia od Grupy Lego zatytułowanego „Czy chcesz się pobawić?". Odpowiedzieliśmy oczywiście, że tak. Teraz wspólnie chcemy dać dzieciom większe możliwości zabawy, wprowadzając ją w czynności codziennego życia. W Ikea chcemy przede wszystkim w twórczy, humanistyczny i wesoły sposób zmienić postrzeganie zabawy, odchodząc od myślenia, że jest to coś, co wprowadza bałagan. Wierzymy, że zabawa sprawia, iż dom i świat stają się lepszym miejscem do życia – mówi Fredrika Inger, Business Area Manager for Children’s Ikea w Szwecji.

W badaniu Ikea Play Report, Ikea spytała dzieci czego pragną. 47 proc. odpowiedziało, że chce więcej czasu spędzać na zabawie z rodzicem. Jednocześnie 90 proc. ankietowanych rodziców, uznało, że zabawa jest ważna, jako że jest kluczowa dla dobrego samopoczucia i szczęścia. W badaniu przeprowadzonym z kolei przez Grupę Lego, aż 95 proc. rodziców stwierdziło, że zabawa jest istotna dla rozwoju ich dzieci, a klocki Lego pomagają rozwijać kreatywność. Współpraca obu firm ma na celu zwiększenie możliwości dobrej zabawy, a pierwszym krokiem jest uczynienie domu jako miejsca bardziej funkcjonalnego i przyjaznego zabawie.

– Misją Grupy Lego, od zawsze było i nadal jest inspirowanie oraz rozwijanie dzieci poprzez zabawę. To ekscytujące wyzwanie, by znaleźć takie rozwiązania, które zachęcą maluchy do twórczej zabawy klockami Lego, a jednocześnie zadowolą rodziców w kwestii wyglądu mieszkania, oraz stworzą okazję, by dzieci i dorośli chcieli i mogli wspólnie się bawić. Wiemy, że kreatywność to kluczowa umiejętność dla przyszłości naszych dzieci, ale zdajemy sobie również sprawę z tego, że majsterkowanie, eksperymentowanie, bycie kreatywnym czy próbowanie nowych rzeczy może wprowadzać nieporządek. Poprzez naszą współpracę z Ikea chcemy sprostać wyzwaniu chaosu, który - jak postrzegają to niektórzy rodzice - generuje wspaniała i twórcza zabawa - mówi Lena Dixen, Senior Vice President, Product Development w Grupie Lego.

– Zbliżanie ludzi poprzez zabawę i stwarzanie możliwości do częstej, radosnej i twórczej zabawy to kluczowe cele, zarówno dla nas, jak i dla Grupy Lego, bazujące na naszej wizji, misji i wartościach. Dlatego chcemy sprawdzić, co może wyniknąć z naszej wspólnej pracy, skoncentrowanej na tym, aby więcej osób chciało powiedzieć „tak” zabawie – mówi Fredrika Inger.

W najbliższych latach klienci sklepów Ikea zobaczą pierwsze efekty współpracy z Grupą Lego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.