20.09.2018/18:14

Indykpol przejmuje Eldrob

Spółka Indykpol poinformowała o zamiarze przejęcia i połączenia z Lubuskimi Zakładami Drobiarskimi Eldrob S.A ze Świebodzina. Wstępne warunki i harmonogram połączenia zostały uzgodnione już 12 września br. Spółka z Olsztyna poinformowała o planowanej transakcji dopiero teraz.

Przyjęte przez Indykpol i Eldrob warunki zakładały, że połączenie nastąpi przez przejęcie, a spółką przejmującą będzie olsztyński producent przetworów z indyka. Zgodnie z przyjętym harmonogramem uzgodniony przez zarządy łączących się spółek plan połączenia zostanie przyjęty w dniu 20 września 2018 roku i przedstawiony do zaopiniowania Radom Nadzorczym łączących się spółek. Po tej dacie zostanie rozpoczęta procedura połączenia.

Zarząd Indykpolu poinformował, że dnia 20 września 2018 roku spółka przyjęła plan połączenia. Połączenie będzie dokonane poprzez przeniesienie całego majątku spółki Eldrob na spółkę Indykpol.

Biorąc pod uwagę, że Indykpol jest właścicielem wszystkich akcji Eldrobu, połączenie zostanie przeprowadzone bez podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.