14.04.2017/12:28

Indykpol wdraża kolejny etap strategii rozwoju

W minionym roku Indykpol zrealizował znaczącą inwestycję w Lublinie, gdzie zbudował nowoczesny zakład wychładzania, dzielenia i konfekcjonowania kurczaka. Po zakończeniu rozruchu nowego zakładu wdrażane są już kolejne projekty.

- Realizowana przez spółkę strategia rozwoju na następne 10 lat została oparta na dokładnych badaniach i analizie rynkowej. Jest ona spójna z wieloletnim priorytetem firmy - integracją pionową, gwarantującą klientom bezpieczny i dobry produkt. Punktem wyjścia było określenie strategicznych obszarów działania tj. takich obszarów, w których Indykpol będzie kluczowym graczem dzięki przewadze technologiczno-organizacyjnej. Zostały one uzupełnione taktycznymi obszarami w ramach integracji – wyjaśnia Piotr Kulikowski, prezes Indykpolu.

W grupie strategicznych inwestycji znalazły się między innymi: najnowocześniejsza w Europie ubojnia indycza w Olsztynie, nowoczesny zakład ubojowy kurczaka w Lublinie, rozwój produkcji piskląt indyczych w Frednowy, oraz koncentracja przetwórstwa na 4 grupach przetworów drobiowych, w których Indykpol będzie liderem kategorii.

Kolejnym znaczącym projektem, który firma będzie realizować, jest budowa ubojni indyczej w Olsztynie. W ostatnich 2 latach Indykpol procedował postępowanie dokumentacyjno-projektowe dotyczące tej inwestycji. Kluczowym elementem było zezwolenie na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które firma otrzymała pod koniec lutego b.r. Zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu W-M SSE oraz przyjętą strategią rozwoju Indykpol do końca 2020 r. zainwestuje w strefie ponad 105 mln zł, uruchomi tam najnowocześniejszą rzeźnię indyczą w Europie Środkowo-Wschodniej.

Dzięki tej inwestycji spółka istotnie poprawi dobrostan zwierząt w trakcie załadunku, transportu i rozładunku, przy jednoczesnej redukcji nakładów niezbędnej pracy. Skokowo poprawi jakość mięsa dzięki czemu oferta produktowa Indykpolu stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. Następnym krokiem, niezbędnym do realizacji tego projektu, jest zamknięcie linii kurczęcej w zakładzie w Olsztynie. Jest to konieczne do realizacji głównej inwestycji, a jednocześnie umożliwi to zwiększenie ubojów indyka w najbliższych miesiącach.

- Po 3 latach intensywnych działań przygotowawczych wchodzimy w okres przeobrażania głównego zakładu w Olsztynie, tak aby stał się nie tylko najnowocześniejszym ale i największym w Europie. To zdeterminuje pozycję Indykpolu jako czołowego gracza branży drobiarskiej na następne 10 lat. Mam świadomość że będzie to wielkie wyzwanie dla całej firmy, naszych pracowników i kontrahentów - podsumowuje Piotr Kulikowski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.