27.02.2017/11:47

Indykpol zainwestuje 105 mln zł w zakłady produkcyjne

Zarząd Indykpol SA ogłosił, że uzyskał zezwolenie na prowadzenie działalności w Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma zainwestuje do końca 2020 r. kwotę 105 mln zł na inwestycje w innowacyjne rozwiązania w przetwórstwie mięsa indyczego. Środki przeznaczone będą na rozbudowę istniejących obiektów, budowę nowych budynków oraz na zakup nowych linii technologicznych.

Zarząd Indykpol S.A. z siedzibą w Olsztynie poinformował w komunikacie giełdowym, że w dniu 23 lutego 2017 roku Spółka otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie na terenie Warmińsko–Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej W-MSSE), rozumianej jako działalność produkcyjna, handlowa i usługowa w zakresie wyrobów i usług wytworzonych na terenie strefy tj. mięsa z drobiu przetworzonego i zakonserwowanego oraz wyrobów z mięsa, włączając mięso drobiowe oraz w zakresie sprzedaży odpadów poprodukcyjnych.

Indykpol S.A. zobowiązał się do poniesienia na terenie strefy nakładów inwestycyjnych w wysokości nominalnej co najmniej 105 030 tys. zł w terminie do 31.12.2020 roku do zwiększenie dotychczasowego zatrudnienia o 105 nowych pracowników w przeliczeniu na etaty w pełnym wymiarze czasu oraz przestrzegania Regulaminu Strefy i innych regulacji prawnych dotyczących jej funkcjonowania.

Celem planowanych inwestycji jest wprowadzenie w działalności Spółki innowacyjnych rozwiązań, nie stosowanych dotychczas w Polsce, co pozwoli Spółce na zaproponowanie na rynku krajowym jak i międzynarodowym znacząco ulepszonych produktów finalnych tj. kulinarnego i przerobowego mięsa indyczego i wyrobów z niego wytworzonych.

Ponadto planowana rozbudowa zakładu w Olsztynie przewiduje znaczące zwiększenie jego zdolności produkcyjnych oraz istotne zwiększenie wydajności przy jednoczesnej poprawie jakości wytwarzanych produktów. Zostanie to osiągnięte poprzez rozbudowę istniejących obiektów, budowę nowych budynków, zakup innowacyjnych maszyn i urządzeń w ramach linii technologicznych oraz dostosowanie organizacji procesu produkcyjnego do zakupionych technologii - czytamy w komunikacie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.