22.09.2020/09:01

InPost ma już 8 tys. paczkomatów w Polsce

Paczkomatów firmy InPost stoi w Polsce już 8 tys. - podaje money.pl, wskazując, że sieć maszyn rozrosła się o ostatni tysiąc w ciągu zaledwie 95 dni.

Tylko od minionego roku liczba paczkomatów wzrosła o 3 tys., a dziennie instalowanych jest ok. 10 urządzeń. Rafał Brzoska, prezes InPostu, w rozmowie z money.pl zdradza, że bariera 10 tys. paczkomatów zostanie przebita już w nieodległej przyszłości.

Poczta Polska, główny konkurent InPostu, chwali się, że jej sieć punktów click&collect obejmuje już 13 tys. lokalizacji, do końca roku ma ich być 15 tys., a docelowo nawet 25 tys. Jednak zdecydowana większość z nich to placówki własne Poczty Polskiej, a automaty paczkowe Smartbox - rozwijane w partnerstwie ze Swipboxem - to niewielki ułamek.

Smartboxów, wstawianych m.in. do sklepów Biedronki, Lewiatana, Społem i Carrefoura, w czerwcu było ponad 200, a do końca roku liczba ta ma wzrosnąć do 300. Strategia rozwoju sieci automatów Smartbox zakłada dobicie do granicy 4 tys. maszyn do 2023 r.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także