22.08.2016/16:24

Integracja inspekcji może uderzyć w eksport polskiej żywności

Zdaniem ekspertów Konfederacji Lewiatan planowana przez resort rolnictwa integracja inspekcji kontrolujących produkty rolno-spożywcze w ramach Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności może okazać się w przyszłości dużym problemem dla polskich producentów i przetwórców żywności.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • qwas 24.12.2017

    Inspekcja ma służyć bezpieczeństwu żywności i kropka; argumenty lewiatana można przetłumaczyć: przyjdą nowi ludzie a jak zaczną szukać to znajdą a wtedy ucierpi marka producentów itd; a propos jak sprawdził się system nadzoru widać było bardzo dobrze przy aferze z solą wypadową - żadna, ale to żadna instytucja nie zareagowała przez 10 lat i do żywności dodawano tą sól którą zimą drogowcy sypią na drogi a ekolodzy i mechanicy ubolewają nad jej szkodliwością a spece od żywności orzekli że jest "bezpieczna"

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.