07.10.2019/09:30

Intermarche ma już niemal 70 przysklepowych stacji paliw

Sieć Intermarche otworzyła we wrześniu trzecią od początku roku stację paliw. Placówka pojawiła się w Gorzowie Wielkopolskim i jest drugą stacją Muszkieterów w tym mieście.

Najnowsza stacja Intermarche w Gorzowie Wielkopolskim znajduje się przy ul. Fredry 10 i jest czynna całą dobę, przez siedem dni w tygodniu. W sąsiedztwie obiektu klienci mają do dyspozycji sklep o powierzchni 40 mkw. W jego ofercie znalazło się ponad 1 tys. produktów spożywczych i przemysłowych. Klienci stacji paliw Intermarché w Gorzowie Wielkopolskim będą mogli skorzystać z oferty kącika bistro, w którym znajdą m.in. kawę i ofertę fast-food.

Po uruchomieniu nowej stacji w Gorzowie Wielkopolskim sieć Intermarche zarządza 69 tego typu punktami na terenie kraju. Kilka tygodni temu, w sierpniu br. operator zapowiadał, że do końca 2019 r. uruchomi jeszcze kilka stacji. Tym samym można założyć, że w ciągu najbliższych trzech miesiącach firma przekroczy liczbę 70 stacji. Docelowo ma być ich znacznie więcej.

– Otwarcia kolejnych stacji paliw pozwalają nam konsekwentnie wzmacniać pozycję lidera w tym segmencie rynku. Naszym celem jest stałe zwiększanie liczby obiektów, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, gdzie będzie to możliwe – podkreśla Maciej Ćwikliński, Prezes Zarządu Dyrekcji Handlowej Intermarché.

Żadna inna sieć spożywcza nie dysponuje tak dużą liczbą stacji paliw, co Intermarche. Na drugim miejscu plasuje się Carrefour, który posiada 43 stacje, a na trzecim Tesco (29 stacji). Kolejne miejsca zajmują sieci Auchan (25), E.Leclerc (19) i Makro Cash&Carry (5 stacji).

Grupa Muszkieterów, jest zrzeszeniem ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. W 2018 roku obroty Grupy Muszkieterów wyniosły blisko 7,5 mld zł. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie około 13 300 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.