21.03.2017/12:33

Internetowy targ z żywnością sprawdzi się w Polsce? Wywiad z założycielem Rano Zebrano

Klienci wybierają nasz sklep internetowy, bo widzą, od kogo pochodzi włoszczyzna, od kogo ser czy wędlina. Na stronie ranozebrano.pl każdy producent jest opisany, pokazany na zdjęciu i można się z nim skontaktować za naszym pośrednictwem – mówi Wiadomościom Handlowym Przemysław Sendzielski, założyciel Rano Zebrano.

Na stronie internetowej Rano Zebrano czytamy, że firmie bliskie są kwestie zrównoważonego rozwoju i ekologii. Czy świadomość polskich konsumentów w tych tematach rośnie? Jaki jest popyt na tego typu produkty?

Rano Zebrano powstało po to, by ułatwiać warszawiakom dostęp do prawdziwego jedzenia, wytwarzanego przez prawdziwych ludzi – lokalnie, w warunkach godnych zarówno dla człowieka jak i dla zwierząt, w zgodzie z rytmem natury. Zawsze bierzemy pod uwagę wpływ naszego biznesu na środowisko. Gospodarstwa i wytwórnie, z którymi współpracujemy położone są maksymalnie 100 km od Warszawy. Trasy ułożone są tak, by auta nie pokonywały zbędnych kilometrów. Nasz transport jest dla środowiska mniej obciążający niż gdyby każdy rolnik samodzielnie jechał do Warszawy lub gdyby każdy klient sam jeździł do wybranych rolników w poszukiwaniu nieprzetworzonej, organicznej żywności. Klienci mówią nam otwarcie, że wybierają Rano Zebrano właśnie przez wzgląd na to, że nasze produkty pochodzą od lokalnych producentów, którzy cenią bioróżnorodność, nie prowadzą intensywnych upraw i szanują ziemię. Wielu z nich prowadzi uprawy dla własnej rodziny, a sprzedaje jedynie nadwyżki, więc nie stosuje preparatów szkodliwych dla zdrowia. Wielu naszych dostawców porzuciło życie w mieście i traktuje rolnictwo jak swoją pasję, więc sama praca to dla nich wielka satysfakcja. Inni prowadzą gospodarstwa odziedziczone po swoich rodzicach i dziadkach. Wszystkie te postawy bazują na szacunku do tradycji, uczciwości i świadomym życiu.

Co jeszcze liczy się dla współczesnego konsumenta?

Oprócz aspektów etycznych, związanych z rosnącym trendem świadomej konsumpcji, dla Polaków ważny jest smak, świeżość i możliwość sprawdzenia skąd dokładnie pochodzi żywność. Nasi klienci wybierają ranozebrano.pl, bo widzą, od kogo pochodzi włoszczyzna, od kogo ser czy wędlina. Na stronie ranozebrano.pl każdy producent jest opisany, pokazany na zdjęciu i można się z nim skontaktować za naszym pośrednictwem. Ponadto ważna jest świeżość, którą możemy zapewnić dzięki temu, że odbieramy produkty tego samego dnia, w którym dostarczamy je do klientów.

Które kategorie produktowe cieszą się w Pana sklepie największym powodzeniem?

W Rano Zebrano największą popularnością cieszą się tzw. tradycyjne smaki – mleko prosto od krowy, mleko zsiadłe, ogórki kiszone, tradycyjne sery i wędliny, włoszczyzna, wysokiej jakości mięso, świeże warzywa i owoce. Jesteśmy biznesem sezonowym, więc zimą najlepiej sprzedają się nam inne produkty niż w lato, jednak obserwujemy tę tęsknotę za dobrym lokalnym jedzeniem przez cały rok.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • madka 14.05.2020

  cieszę się że im ten biznes się udał bo ja dopiero odkrywam dobrodziejstwo rano zebrano mam za soba pierwsze zamówienia - jedzenie przedobre, już inne mi nie smakuje. polecam ciasta i drób, bardzo dobre!

 • Górniak 27.04.2020

  Myślę że przetrwają niejedno, nawet pandemię :) Ja u nich zamawiam warzywa i kiszonki regularnie, zimą nawet częściej, bo wygodnie jest dostać zdrowe produkty pod drzwi

 • oszukana 23.12.2018

  Jestem w posiadaniu 4 butelek po mleku i 3 słoików po śmietanie 0,33. Kaucja za butelkę po mleku wynosi 5 zł, słoiczek po śmietanie 3 zł. Proszę o zwrot kaucji zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami przez telefon. Oddajcie pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Karol 22.03.2017

  Z przyjemnością będę obserwował rozwój Rano Zebrano - pamiętajmy jednak że biznes skupiony na rynku warszawskim (brak skalowalności?), de facto kluczem jest logistyka (a nie nawet aspekty e-commerce) i za biznesem stoją szczytne idea, ale nawet dla rynku warszawskiego rynek bardzo ograniczony.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.