25.06.2018/15:29

Inwestorzy North Coast doczekali się dywidendy

Po ośmiu latach przerwy North Coast wypłaci dywidendę swoim akcjonariuszom. Inwestorzy otrzymają 0,2 zł na akcję.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy North Coast zatwierdziło wypłatę dywidendy w wysokości 0,2 zł na akcję. To oznacza stopę dywidendy na poziomie blisko 5 proc. Dniem dywidendy ustalony został 10 lipca, a jej wypłata nastąpi 31 lipca 2018 roku.

- W tym roku, po ośmioletniej przerwie, podzielimy się z akcjonariuszami wypracowanym zyskiem. To efekt zwiększania dostaw do naszych obecnych i nowych klientów oraz systematycznej poprawy wyników finansowych – powiedział Maciej Stróżyk, członek zarządu North Coast.

Spółka North Coast w 2017 r. na poziomie jednostkowym uzyskała ponad 6 mln zł zysku netto. Dla porównania w poprzednim roku było to zaledwie 54 tys. zł. Zdecydowana większość, bo około 5,7 mln zł z ubiegłorocznego zysku netto zostanie przeznaczone na pokrycie straty z lat poprzednich.

- Pozwoli nam to na odbudowanie naszej struktury kapitałów i znaczną poprawę kondycji finansowej przedsiębiorstwa. W efekcie pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój przy większym bezpieczeństwie finansowania spółki – podkreślił Maciej Stróżyk.

Poprawa wyników kontynuowana była również w pierwszym kwartale br. W tym okresie spółka North Coast zwiększyła jednostkowe przychody o 23 proc. do blisko 33 mln zł, a jednostkowy zysk netto o 27 proc. do 1,3 mln zł. Wzrost sprzedaży został osiągnięty na wszystkich obsługiwanych rynkach. Z tego na rynku polskim dynamika wyniosła 22 proc., na rynku czeskim 37 proc., węgierskim 49 proc. i słowackim 4 proc. North Coast specjalizuje się w dystrybucji wysokogatunkowych produktów spożywczych (pochodzących głównie z Włoch) wytwarzanych przez producentów, z których wielu znanych jest na całym świecie.

Firma North Coast została założona w 1992 roku. Siedziba spółki znajduje się w Pruszkowie pod Warszawą, gdzie również zlokalizowany jest główny magazyn.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.