17.10.2016/08:51

Irlandzki ABP Food Group rozszerza działalność na polskim rynku mięsa

Spółka ABP Poland należąca do koncernu ABP Food Group przejęła firmę Skłodowscy, producenta mięsa wołowego i produktów przetworzonych z wołowiny – informuje „Puls Biznesu”.

ABP Poland w marcu br. złożyła w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na nabycie części mienia firmy mięsnej Skłodowscy z Tykocina.

Polski oddziała Grupy (ABP Poland) prowadzi działalność w sektorze produkcji mięsa i oferuje do sprzedaży mięso wołowe. Spółka posiada dwa zakłady przetwórcze zlokalizowane w Pniewach oraz Kłosowicach (oba w woj. wielkopolskim). Spółka wchodzi w skład irlandzkiej grupy kapitałowej ABP Food Group. Firma Skłodowscy, której historia sięga początku lat 90. ubiegłego stulecia i opiera się na trzypokoleniowej tradycji, posiada zakład uboju, rozbioru półtusz i przetwórstwa mięsa wołowego. Głównymi odbiorcami zagranicznymi są: Francja, Włochy, Holandia, Niemcy, Hiszpania, Słowenia i Litwa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.