31.05.2016/11:35

Istnieje ryzyko załamania się produkcji mleczarskiej (wideo)

Handel ma obecnie sytuację wręcz komfortową. Oznacza to dostęp do szerokiej oferty przetworów mleczarskich, oraz skłonność ich producentów do daleko posuniętych negocjacji cenowych, bo mleka po prostu jest dużo - powiedział Edward Bajko, prezes SM Spomlek podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji 2016.

Duża podaż mleka na rynku stanowi jednak problem dla rolników i przetwórców. – Myślę, że warto też zwrócić uwagę na pewien element, który biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, nie jest korzystny dla konsumentów. Załamanie się cen mleka przekłada się teraz na istotne obniżki cen produktów mlecznych, ale może przyczynić się również do załamania produkcji. Zdaję sobie sprawę, że dziś trudno w to uwierzyć, ale podobne sytuacje już się zdarzały – przypomniał Edward Bajko.

Jeśli dojdzie do załamania produkcji, ceny poszybują w górę. – Przewagę będą mieli sprzedający. Ceny wzrosną. Myślę, że taki scenariusz nikomu nie jest potrzeby. Zarówno dla konsumentów, jak i dla handlu oraz producentów stabilizacja jest lepsza niż ekstremalne wahania cen – ocenia prezes SM Spomlek.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.