02.06.2020/11:51

Jak długo ceny mięsa utrzymają się na niższym poziomie?

W ostatnich miesiącach na rynku krajowym odnotowano silne obniżki cen mięsa, co było bezpośrednim skutkiem pandemii koronawirusa. W maju półtusze wieprzowe były tańsze średnio o ok. 13 proc. w relacji rocznej. Zaś tuszki kurcząt rzeźnych w zakładach mięsnych kosztowały przeciętnie o 22 proc. mniej niż rok wcześniej. Istotna obniżka cen mięsa na rynku może przełożyć się na ceny w sklepach. Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna i trudno dziś wskazywać, jak długo ceny mięsa miałyby pozostać na niższym poziomie, szczególnie że już pod koniec miesiąca odnotowano lekkie ich odbicie – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Grzegorz Rykaczewski, analityk sektora rolno-spożywczego Santander Bank Polska.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.