10.01.2023/17:01

Jakie trendy w gastronomii i dostawach na początku roku? Ma być bardziej zdrowo i inteligentnie

Firma Wolt przygotowała cztery główne prognozy dla gastronomii na pierwszy kwartał 2023 roku. Co będzie się działo?

Najistotniejszym trendem ma być wzrost znaczenia roślinnych zamienników mięs. Ma to związek z inicjatywą brytyjskiej organizacji non-profit, czyli od Veganuary. Inicjatywa ta zachęca do wybierania roślinnych alternatyw jedzenia zamiast mięsa przez cały styczeń. Popularność tego trendu (już w 2022 roku do inicjatywy przyłączyło się 228 krajów) wyznacza też pewien kierunek branży gastronomicznej i food delivery – przekonuje Wolt. Rosnąć ma też dostępność vegańskich propozycji w restauracjach.

– W Wolt szczególną uwagę przywiązujemy do zmieniających się preferencji żywieniowych naszych użytkowników i staramy się na nie szybko reagować. W naszej aplikacji znajdują się dedykowane zakładki z restauracjami, serwującymi wyłącznie wegańskie i wegetariańskie dania. Dołączamy także do inicjatywy Veganuary – w naszej aplikacji planujemy wprowadzenie specjalnej oferty w styczniu – mówi Agata Polityło general manager Wolt Polska.

Kolejnym trendem według prognoz firmy dostarczającej jedzenie będzie dynamiczny rozwój modelu q-commerce. Ma to być związane z tym, że konsumenci w czasie pandemii przyzwyczaili się do szybkich dostaw i ciągle chcą z nich korzystać. Dostawcy będą więc również rozszerzać asortyment o produkty z kwiaciarni, ubrania czy kosmetyki.

„Q-commerce świetnie sprawdziło się w okresie świątecznym dla tych zabieganych, szukających prezentów na ostatnią chwilę. Z dużym prawdopodobieństwem klienci będą chętnie korzystać z oferty q-commerce także w najbliższych, zimowych miesiącach – gdy aura nie zachęca do wychodzenia z domów” – prognozuje Wolt.

Kolejny trend, na który uwagę zwraca Wolt to przywiązywanie wyższej wagi do jakości jedzenia i odchodzenie od fast foodów.

– Jakość naszych usług jest podstawą naszej działalności. Bierzemy pod uwagę zarówno kompleksową obsługę użytkownika z poziomu aplikacji, jak i dostarczenie gotowego dania. Jako Wolt bierzemy na siebie odpowiedzialność za to, by cały proces, od złożenia zamówienie po dostawę, był na jak najwyższym poziomie. Dbamy również o to, by nasi partnerzy restauracyjni wyznawali podobne wartości do nas, czyli przede wszystkim to, by dostarczać klientom jak najlepsze jedzenie – dodaje Polityło.

Czwarty trend to rozwój nowych technologii. Do gastronomii i food delivery ma wkroczyć sztuczna inteligencja. Jej wpływ będzie zauważalny na przykład podczas procesu składania zamówienia, ale także we właściwej dostawie dania, np. przez robota-dostawcę. Firmy stale będą poszukiwać usprawnień i optymalizacji ich działalności, przekładających się na coraz szybsze dostawy zamówionych dań, czy minimalizację błędów w zamówieniach, np. poprzez specjalny algorytm wyłapujący braki w danym zamówieniu lub niepoprawne jego skompletowanie

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także