09.03.2021/08:22

Jedzenie w dostawie nie ratuje branży gastronomicznej

Polacy nie są zwolennikami zamawiania jedzenia do domu. Według raportu Corona Mood firmy Gfk, opublikowanego przez serwis rp.pl, co trzeci nie robi tego nigdy, a statystyczny konsument składa tylko 1,4 takiego zamówienia miesięcznie. 

Jak czytamy w serwisie rp.pl, średnia wartość zamówienia w dostawie wynosi 69 zł, a na konsumenta przypada takich zleceń średnio 1,4 miesięcznie. Zachowania klientów restauracji różni się w zależności od wielkości miejscowości, z której pochodzą.

W dużych miastach ten wynik jest wyższy, wynosi 2,6. Z kole na wsi to mniej niż jedno zamówienie miesięcznie.

Z raportu raportu Corona Mood firmy Gfk wynika też, że tylko 15 proc. badanych korzysta z oferty restauracji na wynos raz w tygodniu lub częściej, ale za to 34 proc. – nigdy.

Gastronomia znajduje się na czele branż, które najboleśniej odczuwają skutki lockdownu. Restauracje są nieczynne od 24 października.

Wiele lokali bardzo boleśnie odczuło wiosenne zawieszenie, zamknięcie jesienią uruchomiło spiralę zadłużenia, która doprowadziła do bankructwa wiele firm.

Małgorzata Marczulewska, prezes grupy Averto zaznacza, że sytuacja tej branży jest dramatyczna. Ze wszystkich objętych lockdownem najgorsza. Przypomina, że przedsiębiorcy prowadzący działalność gastronomiczną są początkiem łańcucha długów, na który składają się także dostawcy, producenci żywności czy podmioty obsługujące lokale. 
 

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także