20.06.2018/12:03

Jeronimo Martins nagrodzone za patriotyzm gospodarczy

Dziennik „Rzeczpospolita” wyróżnił Jeronimo Martins Polska w konkursie Indeks Patriotyzmu Gospodarczego.

Organizatorzy badania podkreślają, że obejmuje on przedsiębiorstwa mające istotny wkład w rozwój gospodarki i społeczeństwa. Firma Jeronimo Martins Polska w ub.r. zainwestowała w Polsce ponad 1,5 mld zł oraz zapłaciła ponad 460 mln zł podatku dochodowego (CIT-8) za 2017 r. Biedronka angażuje się także w sprawy społeczne – w ub. r. przeznaczyła na działalność charytatywną ponad 12,3 mln zł.  

- W Biedronce od lat stawiamy na polskie produkty i długoletnią współpracę z lokalnymi producentami. Inwestujemy w Polsce, otwierając nowe sklepy, centra dystrybucyjne i remontując obecne. Od lat lokujemy się też w czołówce największych płatników podatku CIT. Jednocześnie jesteśmy największym prywatnym pracodawcą w Polsce i mocno inwestujemy w ten obszar, podnosząc wynagrodzenia, zapewniając szeroki pakiet benefitów i dbając o rozwój pracowników. Wspieramy również lokalne społeczności i osoby potrzebujące, blisko współpracując z organizacjami charytatywnymi. Robimy to, bo uważamy, że jesteśmy istotnym elementem na gospodarczej mapie Polski, co wiąże się też z pewnymi zobowiązaniami. Tak rozumiemy patriotyzm gospodarczy. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione – mówi Jarosław Sobczyk, członek zarządu i dyrektor personalny w Jeronimo Martins Polska.

Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zajmuje drugie miejsce na liście największych firm w Polsce. To już piąty raz z rzędu, gdy JMP jest wiceliderem prestiżowego zestawienia Lista 500, przygotowywanego przez dziennik „Rzeczpospolita”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • xxl 21.06.2018

    To jakis żart? Chyba Portugalczycy mogliby ich nagrodzić.
    Chyba, że chodziło o kasę na Caritas, tak mocno wspierany przez prawicę, więc i Rzepę.
    Wstyd i nieporozumienie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.