04.08.2022/11:27

Jeśli Biedronka otworzy sklepy w niedzielę, lada moment zrobią to inne duże sieci. Nie będą miały wyjścia!

Wszystko wskazuje na to, że Biedronka wróci do handlowania w niedziele dzięki temu, że umożliwi klientom sklepów wypożyczanie książek. Największa sieć handlowa w Polsce raz już "wymusiła" na polskim parlamencie uszczelnienie ustawy o niedzielach, gdy na masową skalę zamieniła sklepy w placówki pocztowe, by móc legalnie prowadzić sprzedaż. Teraz zanosi się na powtórkę z rozrywki. Konkurenci dyskontera w rozmowach z portalem wiadomoscihandlowe.pl jednoznacznie deklarują, że jeśli Biedronka otworzy swoje sklepy w niedziele, to uczynią to również oni.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

14 komentarzy

 • Polak 12.08.2022

  @hieronim trollu zostaw w spokoju nasz niedzielny wypoczynek . Sam masz wolne niedziele a innym wolne niedziele wypominasz

 • Hieronim 11.08.2022

  Ale Tu trolli pisiorskich, komu przeszkadza handel w niedziele?Jak ktoś nie chce to nie pójdzie w niedziele na zakupy. Zakaz taki jest to wredne ograniczanie wolności handlu i ludzi przez pisorskich socjalistów. Zajmijcie się własnymi tyłkami i nie mówcie komuś jak ma żyć. Jakoś Żabki na każdym rogu w niedziele są otwarte i nikomu to nie przeszkadza, ciekawe kto partycypuje w zyskach z tej płaziej sieci .....

 • Polak 09.08.2022

  A tak@ nickt ogarnij się i zostaw w spokoju nasze wolne niedziele. Jeżeli masz życzenie zawsze możesz osobiście stanąć za lada w niedziele i handlować .przepisy tego nie zabraniają .

 • Nickt 09.08.2022

  @Polak ogarnij człowieku, że przez blokadę niedziel handel stracił masę pieniędzy, więc są zmuszeni redukować personel, a nowych nie zatrudnią bo nie mają na to kasy. W efekcie zasuwasz za 2 osoby, żeby zapracować na straty z tytułu wolnych niedziel. Marnuje się żywność, bardziej eksploatowani są ludzie, a my wszyscy drożej płacimy za produkty bo zwiększone zostały marże. Takie są skutki długofalowe tej chorej ustawy. Niedziele dałyby dodatkowe zyski, byłaby kasa na zatrudnienie albo lepsze wynagrodzenie obecnie pracujących. Sami więc sobie jesteście winni, ale cieszcie się, wszak macie wolne w niedzielę!

  A handel niedzielny i tak kwitnie tylko w mniejszych sklepach. Podobnie jak niedzielna praca ludzi w parudziesięciu zawodach. Ustawa absurdalna i zbyteczna.

 • Polak 08.08.2022

  @anita 12 lat temu obsada była znacznie wyższa aniżeli Teraz kiedy nie ma kim pracować w tygodniu .kiedy trzeba kombinować w co ręce włożyć bo albo kolejki w regały i towar się powyklada albo towar nie powykladany żeby kolejki rozładować i dać przerwy ludziom. A wy jeszcze w niedziele sklep chcecie otwierać .

 • anita 06.08.2022

  12 lat pracowałeś a teraz narzekasz i wystawiasz negatywna opinie .
  Teraz już wiemy jakiego kierownika miała Biedronka i co sobą reprezentowałeś przez dwanaście lat .

 • Kasia 05.08.2022

  Szkoda ludzi co tam pracują. Ja osobiście w niedziele nie chodzę po sklepach od lat i tak pozostanie wolę inaczej spedzac czas a ci co piszą że niedziela to jedyny czas kiedy mogą zrobić zakupy to mi żal ze pracują od rana do nocy a biedronka powinna się wstydzić tego kombinowania

 • Polak 05.08.2022

  Odebrać w trybie natychmiastowym koncesje na sprzedaż alkoholu . Czytelnie są od wypożyczania książek a nie od tego aby handlowały alkoholem

 • Mara 05.08.2022

  Jak będą otwarte, to na pewno skorzystam. Pracowałam w hotelu w niedzielę i nikt nie pytał czy mam czas na rodzinę... Jeden wielki cyrk.

 • Masza 05.08.2022

  Niedziela powinna być wolna do spędzania czasu z rodziną,w innych krajach jak sklepy są zamknięte to nikt nie kombinuje żeby obejść prawo. Ludzie nie są zadowoleni z tego że muszą pracować w niedzielę. Myślę że powinny być wysokie kary za obejście prawa i jego łamanie,my ludzie też chcemy mieć wolne a nie spędzać czas w niedzielę w pracy.

 • Joanna 05.08.2022

  Niedziela ma być wolna dla rodziny! Pracują kilka lat w handlu(również w niedzielę 12godz) wiem jakie to ma skutki dla dzieci i nie tylko. Więc sklepy powinny być otwarte do soboty włącznie. I zdania na ten temat nie zmienię .

 • Dumam 05.08.2022

  Najwyższa pora aby sklepy były czynne wtedy kiedy im to odpowiada i rząd nie powinien się w to mieszać a jesli chodzi o pracowników to wystarczy w kodeksie pracy i do umów innego typu dodać obowiązkowy wymóg iluś dni wolnych od pracy (np. niedziel) w miesiącu , wtedy firmy mogą na okres absencji pracownika zatrudnić osobę pragnącą pracować w niedzielę .
  Ale rozumiem że PiSowi chodzi o to żeby ludzie się żarli między sobą a nie o logiczne i proste rozwiązanie .

 • Dumam 05.08.2022

  Najwyższa pora aby sklepy były czynne wtedy kiedy im to odpowiada i rząd nie powinien się w to mieszać a jesli chodzi o pracowników to wystarczy w kodeksie pracy i do umów innego typu dodać obowiązkowy wymóg iluś dni wolnych od pracy (np. niedziel) w miesiącu , wtedy firmy mogą na okres absencji pracownika zatrudnić osobę pragnącą pracować w niedzielę .
  Ale rozumiem że PiSowi chodzi o to żeby ludzie się żarli między sobą a nie o logiczne i proste rozwiązanie .

 • Tomasz 05.08.2022

  To jest chora sieć!!!
  Pracowałem tam 12 lat jako kierownik rejonu,potem kierownik operacji i sprzedaży!!! Tam się nie liczy człowiek!!!!
  Biedronka zrobi wszystko dla kasy!!!!
  Żal mi pracowników!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także