12.08.2020/09:52

Just Eat Takeaway zwiększa przychody i planuje agresywne inwestycje

Jedna z największych firm na europejskim rynku dostaw dań restauracyjnych Just Eat Takeaway.com podała wyniki za pierwsze półrocze. Przychody przedsiębiorstwa wzrosły o 44 proc. do 1 mld euro wobec 715 mln euro w pierwszej połowie 2019 r.

W pierwszej połowie 2020 r. Just Eat Takeaway.com obsłużyło 257 mln zamówień, co stanowi 32 proc. wzrost w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Serwis pozyskał też do swojej bazy rekordową liczbę nowych restauracji i aktywnych konsumentów. Jednocześnie liczba zamówień przypadająca na powracającego aktywnego konsumenta również się poprawiła, co doprowadziło do znacznego przyspieszenia wzrostu przychodów.

– Szczególnie dobre wyniki osiągają nasze oddziały w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Holandii, Australii i Brazylii. Nasze biznesy mają zdrowe marże brutto, a wszystkie segmenty, w których działamy, mają dodatni skorygowany wskaźnik EBITDA – komentuje Jitse Groen, prezes firmy Just Eat Takeaway.com.

Dodaje on, że pod koniec lipca jego przedsiębiorstwo rozpoczęło agresywny program inwestycyjny, który ma jeszcze bardziej wzmocnić pozycję rynkową Just Eat Takeaway.com. – Jesteśmy przekonani, że nasz wzrost zamówień pozostanie silny do końca roku – podkreśla Groen.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także