09.04.2019/15:29

Justas Riauba zastąpił Daliusa Misiūnasa na fotelu szefa Grupy Maxima

Justas Riauba zastępuje Daliusa Misiūnasa na stanowisku dyrektora generalnego Grupy Maxima. Riauba został również wybrany na przewodniczącego rady dyrektorów spółki. Do zarządu Maxima Grupė dołączył także Vilniaus Prekyba, CEO Mantas Kuncaitis.

Justas Riauba, nowy dyrektor generalny Grupy Maxima zapowiedział, że jego kluczowymi priorytetami będzie zapewnienie klientom najlepszych cen i zakupów na wszystkich rynkach, wzmocnienie pozycji w Polsce i zwrócenie większej uwagi na pracowników i ich potrzeby..

Justas Riauba od 2013 r. zajmuje czołowe stanowiska w firmach z grupy odpowiedzialnej za inwestycje. Przed dołączeniem do Grupy Maxima koordynował projekty rozwoju biznesu w Metodika B.V. - holenderskiej spółce holdingowej dla Vilniaus Prekyba i NDX Group, która działa również jako biuro rodzinne Nerijusa Numavičiusa.

Dalius Misiūnas, odchodzący szef Grupy Maxima podsumował ostatnie miesiące swojej pracy w spółce: - Najważniejszym zadaniem powierzonym mi przez akcjonariuszy było przygotowanie Maxima Grupė do nowej fazy działalności i wzrostu. W tym celu z sukcesem umieściliśmy największą emisję obligacji w regionie, przejęliśmy i połączyliśmy kilka sieci handlowych w Polsce i stworzyliśmy silny zespół zarządzający. Co więcej, na początku tego roku przygotowaliśmy i zatwierdziliśmy długoterminową strategię rozwoju grupy do 2025 r. Planując kolejną fazę działalności organizacji, uzgodniliśmy, że firma potrzebuje nowego menedżera – powiedział Dalius Misiūnas.

Decyzja o zmianie szefa Grupy Maxima została podjęta za obopólną zgodą w świetle rozbieżnych poglądów między dotychczasowym szefem Grupy, a jej właścicielem, czyli firmą Vilniaus Prekyba na sprawy dotyczące dalszego rozwoju działalności firmy. Uzgodniono, że w takich okolicznościach nowy menedżer powinien przejąć kontrolę nad Maxima Grupė. Dalius Misiūnas prowadził Maxima Grupė od lutego 2018 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.