18.07.2020/10:15

Kasjerka odmówiła przyjęcia płatności tęczową kartą Revoluta

Kilkanaście dni temu firma Revolut udostępniła swoim użytkownikom karty płatnicze w kolorze tęczy. Okazało się, że nie wszędzie da się nią zapłacić. Jedna z kasjerek w Warszawie odmówiła przeprowadzenia transakcji.

Do sytuacji doszło w jednej ze stołecznych lodziarni. Jak informuje portal dobreprogramy.pl, mężczyzna, który dokonywał zakupu chciał zapłacić wydaną niedawno przez firmę Revolut tęczową kartą. Ekspedientka jednak odmówiła jej przyjęcia, tłumacząc to skojarzeniem ruchem LGBT.

Mężczyzna zrezygnował z zakupów i zrobił je w innym miejscu.

Portal przypomina, że  karty w różnych wzorach, a nawet warianty spersonalizowane od dawna nie są niczym nowym w polskim systemie płatniczym. Takie rozwiązania oferują m.in. PKO BP czy ING.

Dodaj komentarz

9 komentarzy

 • kahuna 29.08.2020

  kumaty gość ty jesteś : homuś
  Prawda ??

 • nielubiezenady 22.07.2020

  jezu ale żenadą są tacy homofobowie XD. lgbt nic wam złego nie zrobiło w odróżnieniu od was w stosunku do nich

 • zażenowanie 22.07.2020

  Jest to jego własność.
  Odmawianie transakcji z własnego "widzimisię" sprzedawczyni jest niedopuszczalne. Klient kupuje, sprzedawczyni sprzedaje. Klient zostawia pieniądze, a nie karte - mogła równie dobrze nie patrzeć na to z jakim jest obrazkiem.

 • jerzy 21.07.2020

  I bardzo dobrze. Dzielna dziewczyna!

 • Nick3 20.07.2020

  @ kumatyGosc
  A ja chciałem zrezygnować z gebbelsowsko-propagandowych stacji TVP 1,2, Trwam, TVP Info oraz z propisowsich Republika i Polsat News i pracownik dostawcy kablówki odmówił ze strachem w oczach.

 • Homo hobby 20.07.2020

  Gdzieś, ktoś, coś. Ściema jak nic!

 • kumatyGosc 20.07.2020

  I to jest piekne w naszym kraju - chce to akceptuje nie chce to odmawia. To jest prawdziwa wolność. Nikt nie bedzie mnie zmuszal do tego bym akceptowal jakies symbole dewiacji.

 • Kazimierz 20.07.2020

  Wraca komuna jak za PRL i do tego jeszcze w wydaniu średniowiecznym a wszystko to zasługa jedynie słusznej partii i jej guru.

 • Adam 20.07.2020

  Kolejny Wasz fakenews

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.