08.04.2019/16:20

Kasy online: Prezydent RP podpisał nowelizację przepisów. Wejdą w życie 1 maja 2019 r.

Dobiegł końca długi proces legislacyjny. Prezydent podpisał ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach, które umożliwiają wprowadzenie kas online do elektronicznego raportowania sprzedaży. W handlu detalicznym nie będą obowiązkowe nawet do końca 2025 r. Alert podatkowy Deloitte.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

 • usi 04.05.2019

  To dokument WZ jest emitowany przez kasę? Pierwsze o tym słyszę, że dokumenty magazynowe są drukowane na kasie z adnotacją niefiskalny. Faktury to wiem, że są emitowane ale dokumenty WZ czy PZ, RW itd., to raczej nie.

 • MR 10.04.2019

  Szkoda, że po raz kolejny piszecie 50% prawdy i 50% bzdur. Decyzja Prezesa GUM (homologacja) jest ważna jedynie w momencie zakupu kasy. Korzystać z kasy - starej, czy on-line można do końca jej żywota. Zatem nie 2025 ale 2022 + 5-6 lat użytkowania = 2027-2028. Uzasadnienie ustawy mówi nawet o 2032 uwzględniając zapewne kasy używane rzadziej niż w dni robocze.
  Ale żeby do takiego wniosku dojść trzeba ustawę przeczytać...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.