02.03.2016/09:53

Katowickie centrum handlowe Bażantowo zostanie rozbudowane

Firma Millenium Inwestycje przeprowadziła przygotowania do rozbudowy Centrum Handlowego Bażantowo w Katowicach - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Obiekt funkcjonuje przy ul. Bażantów 2. W ramach przedsięwzięcia istniejący kompleks o powierzchni 5,5 tys. mkw. GLA zostanie powiększony o 3,5 tys. mkw. W nowej części centrum handlowego znajdzie się 17 lokali, dodatkowo powstanie 350 nowych miejsc parkingowych. Prace związane z rozbudową powinny zostać zakończone do listopada 2017 r. Komercjalizację prowadzi firma RetPro.

Millenium Inwestycje realizuje na ok. 20 ha w rejonie ul. Bażantów zespół mieszkalno-usługowy, we współpracy m.in. z Re-Bau i BA Małeccy. Z kolei spółka Alta (dawniej TUP Property) przygotowała, także w tej samej okolicy, budowę osiedla Forrest Hill z planowanym obiektem handlowym o powierzchni 3,3 tys. mkw., zaprojektowanym przez Pro Arch. W ubiegłym roku została zawarta przedwstępna umowa sprzedaży gruntu o powierzchni 3,4 ha na rzecz firmy Murapol.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.