17.08.2020/13:19

Kaufland podpisał umowę z Goodvalley. Operator zapowiada rozwój marek własnych w kategorii mięsa

Do producentów mięsa współpracujących z siecią Kaufland dołączyła firma Goodvalley. Operator sygnalizuje, że jego strategia w kategorii mięsa i wędlin zakłada położenie akcentu na produkty pochodzące ze zrównoważonej produkcji.

Nawiązując współpracę z dostawcami, Kaufland zwraca uwagę nie tylko na sam produkt, ale także na sposób, w jaki został wyprodukowany. Sieć dąży do tego, aby na półkach sklepów klienci znaleźli produkty sprawdzone, o wysokiej jakości, wytworzone w sposób przyjazny środowisku. „Właśnie te czynniki zadecydowały o podjęciu przez Kaufland współpracy z polskim dostawcą mięsa Goodvalley, który prowadzi produkcję w sposób zrównoważony zgodnie z podejściem od pola do stołu” – czytamy w komunikacie sieci.

Aktualna oferta produktów Goodvalley w sklepach Kaufland obejmuje schab wieprzowy w plastrach, karkówkę wieprzową w plastrach oraz mięso mielone wieprzowe z łopatki. Wszystkie wyroby posiadają oznaczenie „Produkt Polski”.

Współpraca z producentami mięsa dotyczy nie tylko produktów markowych, ale i i sukcesywnie rozwijanego portfolio marek własnych Kaufland. Marka K-Stoisko Mięsne, obejmuje aktualnie 28 produktów, w tym drób, mięso wołowe czy wieprzowe wyłącznie od polskich dostawców. Ponadto rozszerzając asortyment marek własnych, Kaufland stawia na mięso pochodzące ze zrównoważonej produkcji.

Przykładem tego jest kurczak z chowu wybiegowego marki własnej K-Stąd Takie Dobre!. Jest to kurczak specjalnej rasy, hodowany z dostępem do światła słonecznego oraz bez użycia antybiotyków. Pasza, którą karmione są zwierzęta, jest pozbawiona GMO. W najbliższym czasie Kaufland planuje rozbudowę asortymentu K-Stąd Takie Dobre! o kolejne produkty mięsne wytworzone w sposób przyjazny środowisku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także