11.12.2018/07:58

Kaufland przymierza się do budowy centrum handlowego w Starachowicach [TYLKO U NAS]

Kaufland prowadzi z władzami Starachowic rozmowy na temat kupna działki pod budowę hipermarketu i małego centrum handlowego - dowiedział się z nieoficjalnych źródeł portal wiadomoscihandlowe.pl.

Nieruchomość zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Radomskiej. Obecnie znajduje się na niej stadion miejski.

Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, negocjacje w sprawie sprzedaży działki toczą się z Grupą Schwarz, właścicielem sieci Kaufland. Jeśli strony doszłyby do porozumienia, na nieruchomości powstałoby małe centrum handlowe z hipermarketem Kaufland.

Biuro prasowe sieci Kaufland nie potwierdziło prowadzenia rozmów z prezydentem. - Sieć Kaufland nieustannie poszukuje nowych działek pod inwestycje, nie wyklucza także ekspansji w Starachowicach. Wszelkie informacje będą przekazywane już na etapie wrażania planów inwestycyjnych - brzmi oficjalny komentarz ze strony firmy.

Jak skomentowała w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl rzeczniczka prezydenta Starachowic, decyzja co do sprzedaży działki nie została podjęta. - Prowadzone są analizy i konsultacje z mieszkańcami - zapewniła.

Jednocześnie do urzędu zgłosili się inwestorzy, którzy chcieliby zabudować nieruchomość. Jak dodała rzeczniczka, wśród nich nie ma jednak Kauflandu.

Nie oznacza to jednak, że w miejscu starego stadionu nie powstałby market tej sieci. Częstą praktyką rynkową jest zabudowa nieruchomości przez zewnętrznego, często lokalnego inwestora, a następnie wynajęcie lub odsprzedaż obiektu na rzecz innego podmiotu.

Według lokalnych mediów, decyzja o sprzedaży działki o której mówi się od kilku tygodni, budzi w mieście duże kontrowersje. Mieszkańcy sprzeciwiają się przede wszystkim likwidacji stadionu, z którym wiążą się największe w historii sukcesy lokalnego zespołu piłkarskiego. Oprócz tego w Starachowicach działa już wiele innych dużych sklepów. Przykładowo, w promieniu 200 metrów od potencjalnej inwestycji otwarty jest m.in. Lidl, Biedronka czy Tesco.

Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. W całej Europie Kaufland ma około 1200 sklepów i zatrudnia ponad 150 tysięcy pracowników. W Polsce pierwszy sklep sieci Kaufland został otwarty w 2001 roku. Dziś jest ich już prawie 210.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Starachowiczanin 20.10.2021

    Lokalizacja rzeczywiście słaba za duże skupisko marketów o wiele lepsza byłaby na terenie bazy PKS a kiedys była o tym mowa w tej części miasta miało by to sens z korzyścią dla ogromnej liczby mieszkańców naszego miasta

  • TST 14.12.2018

    Panie Materek-WARA OD STADIONU STARA!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.