19.03.2017/09:48

Kaufland rozwija koncept vegańsko-wegetariański

Sieć Kaufland rozwija ofertę produktów wegańskich i wegetariańskich. W wybranych sklepach sieci (oprócz wybranych miejsc na terenie sklepu) pojawiły się regały z dedykowaną ofertą tego typu wyrobów. W ofercie można znaleźć takie produkty jak, m.in. o wędliny, pizzę, czy żelki dla wegan i wegetarian.

Przypomnijmy, że produkty marki własnej K-take it vegge i K-Bio pojawiły się na półkach polskich sklepów sieci Kaufland w październiku 2016 r. Nowa linia produktów Kaufland to odpowiedź sieci na rosnący wśród klientów popyt na produkty wegetariańskie, wegańskie i ekologiczne (bio).

Marka K-take it veggie pozwoli sieci Kaufland trafniej odpowiadać na życzenia i potrzeby swoich klientów oraz oferować asortyment zdrowej i różnorodnej żywności. W 2016 r. pod nową marką dostępnych było 23 artykuły wegańskie i wegetariańskie. Asortyment obejmuje różne produkty, między innymi delikatne pasty do chleba, napoje sojowe i owsiane, bezmięsne wędliny, tofu, dania gotowe (lasaagna, spaghetti, pizza), słodycze, (przypominający śmietanę) bezmleczny produkt sojowy oraz wiele innych. Wszystkie artykuły są wegetariańskie lub wegańskie i stanowią alternatywę dla produktów konwencjonalnych.

Nowa marka własna K-Bio zaoferuje na początek paletę produktów, obejmującą 35 artykułów, między innymi z takiego asortymentu jak produkty mleczarskie, produkty mączne i zboża, a także soki. Później oferta będzie sukcesywnie rozszerzana.

Sieć Kaufland zarządza w Polsce siecią ponad 200 supermarketów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Greg 26.10.2020

    Tak rozwinął że żelki vege wypadły z oferty Pizza to samo. Kiepsko to wyglada z perspektywy czasu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.