20.09.2020/09:36

Kaufland z trzykrotnie większym zyskiem niż przed rokiem. Sieć opublikowała wyniki

Należąca do Grupy Schwarz sieć sklepów Kaufland pokazała wyniki za rok obrotowy między marcem 2019, a lutym 2020. Spółka może pochwalić się kilkuprocentowym wzrostem obrotów oraz trzykrotnie wyższym zyskiem niż przed rokiem.

We wspomnianym okresie spółka Kaufland Polska Markety zanotowała przychód na poziomie 10,62 ml złotych, w porównaniu z 9,90 mld złotych przed rokiem. W tym roku firma wykazała zysk na poziomie 356,3 mln złotych, natomiast poprzedni rok obrotowy zamknął z wynikiem 117,6 mln zł. Zysk ze sprzedaż zwiększył się z 312,5 mln do 532,2 mln zł, a zysk operacyjny 185,6 mln do 497,8 mln złotych.

Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów wyniosły 9,82 mld zł, w porównaniu do 9,13 mld w zeszłym roku obrotowym.

Co ważme wzrosły także koszty operacyjne sieci – z 9,59 mld w 2019 roku do 10,09 mld zł obecnie.

Spadł za to średni wskaźnik zatrudnienia. W ostatnim roku obrotowym Kaufland zatrudniał średnio 15 532 osoby, rok wcześniej ta liczba wynosiła 16 032 osoby.

Kaufland informuje również w swoim raporice finansowym, że tegoroczny zysk zamierza przeznaczyć na pokrycie strat z lat poprzednich, wypłatę udziału w zysku oraz kapitał rezerwowy.

Spółka podkreśliła również, że do dnia sporządzenia raportu, czyli do 25 maja 2020 roku „nie odczuła znaczącego wpływu skutków pandemii na sytuację finansową. Spółka nie zidentyfikowała również ograniczeń w zakresie realizowania bieżących płatności i płynności finansowej”. W komunikacie czytamy, że nie ma istotnych przesłanek wskazujących jakiekolwiek zagrożenie kontynuacji działalności.

Kaufland ma obecnie w Polsce ponad 220 sklepów. Sieć przejęła w ostatnim czasie kilka lokalizacji od sieci Tesco. W piątek złożyła również wniosek do UOKiK o przejęcie części mienia spółki Pearl Jewel, zarejsterowanej w Warszawie przy ul. Połczyńskiej .Dokładnie tam, gdzie znajduje się sklep brytyjskiej sieci. Z kolei kilka dni temu UOKiK wydał pozytywną decyzję w sprawie przejęcia sklepu przy ul Opieńskiego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Bob 22.09.2020

  A I nas dyrekcja mówi, że obroty spadają. To w końcu jak to jest ?Pewnie jak pracownicy upomną sie podwyżki w 2021 roku bo minimalna idzie o 200 zl do góry,-to powiedzą, że nie ma pieniądzy bo koronawirus. Ale na nowe mercedesy I bmw to będą aby nie płacic gigantycznego podatku.

 • Litości 21.09.2020

  Błędy ortograficzne, błędy logiczne - zdania wzajemnie wykluczające się. Kto pisał ten artykuł, praktykant?

 • Darek 21.09.2020

  Jaki jad - to portal branżowy a komentatorzy z pudelka?
  Najpierw pozwalając na nierówną grę rynkową doprowadzono do upadku polskie sieci handlowe: Bomi, Alma, Piotr i Paweł... kilka mniejszych stoi w kolejce do tej listy. Jedynym wyjątkiem jest Dino - które wcześniej czy później, dobrowolnie albo przez "przypadek" zostanie sprzedane za granicę. Polski rynek spożywczy jest bardzo trudny ale jak widać opłacalny. Wycofują się słabi gracze międzynarodowi, upadają krajowi. Najlepsi potrajają zyski. Szkoda tylko, że nie chronimy we własnym kraju Polskich firm.

 • Były pracownik 21.09.2020

  A w sklepach pracowników zwalniają twierdząc że obroty drastycznie im spadły 🤯

 • Ania 20.09.2020

  Urusł? Serio? Myślałam, że to poważny portal...

 • Taka sobie 20.09.2020

  Co z tego ze sie chwala a ile z tego wezma do grobu ????

 • Marta 20.09.2020

  Serio ? Zyski coraz większe, pracowników coraz mniej, i nikogo to nie dziwi ? Brawo Polska. Myślałam, że czasy niewolnictwa się skończyły. Dramat. Jako klientka widze, i słyszę wyczerpanych ciężką pracą pracowników, i zastanawia mnie, że nikt tego nie widzi. Za miskę ryżu wedle przykazań premiera. Nie pozdrawiam!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także