24.07.2018/09:10

Kawa i zapiekanki pomysłem na rozwój sieci Odido

Makro zachęca właścicieli niezależnych sklepów do wejścia we franczyzę Odido, obiecując im zwiększoną sprzedaż dzięki rozwinięciu tzw. dodatkowego asortymentu placówki - m.in. oferty kawowej, czy zapiekanek.

Jak zauważa Irmina Trefoń, manager ds. rozwoju sieci Odido, według przygotowanego przez Makro raportu "Polska na Talerzu 2018" aż 60 proc. Polaków kupuje w małych osiedlowych sklepach kawę i herbatę. Sporą popularnością cieszą się też zapiekanki (41 proc.), hot dogi (39 proc.) oraz kanapki (31 proc.). Tego typu produkty nie tylko poprawiają marżę sklepu, lecz także ściągają klientów na inne zakupy.

- Jesteśmy w stanie pomóc właścicielowi sklepu w zakresie jego działalności w bardzo silny sposób - mówi Anna Kieljan, manager ds. ekspansji i franczyzy Odido w Makro Polska. - Oczywiście dużą przewagę rynkową daje rozpoznawalność brandu, wsparcie marketingowe, różnego typu działania, które mają na celu poprawę wyboru asortymentu, podpowiedzi fachowców co do ułożenia produktów, wyposażenia sklepu. To jest wiedza, którą potrafimy przekazać właścicielowi po to, żeby jego efekty finansowe prowadzenia biznesu się poprawiały - dodaje.

Dodaj komentarz

1 komentarz

 • jido 07.06.2019

  Niech nie zachęca do rozwoju bo nie radzi sobie sieć z bieżącymi problemami.
  Na Śląsku sieć się sypie w zastraszającym tempie. Przez brak organizacji w hali Zabrze , klienci odpływają z zakupami do innych hurtowni. Jeśli obsługa sieci się nie zmieni dostawy będą dojeżdżały z innych hurtowni.
  Klienci Makro tracą cierpliwość.
  Najłatwiej jest dołożyć kilkadziesiąt firm z regionu do hali Zabrze nie zwiększając zatrudnienia w dziale dostaw. Oszczędność niesamowita (brawo dla pseudogeniusza który to wymyślił). Chaos który tam zapanował jest nie do opisania.
  Teraz jest najlepszy moment dla konkurencyjnych sieci na podbieranie tych, którzy są w Odido.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.