04.12.2017/10:44

Kebab zniknie z krajów UE?

Parlament Europejski postanowił zająć się kebabem. Popularny fast food już niebawem może zniknąć z krajów Unii Europejskiej – alarmuje serwis se.pl za TVN24 BiS.

Czy kebaby znikną z "kulinarnej mapy Unii Europejskiej"? Jak podaje se.pl, Komisja Ochrony Środowiska Parlamentu Europejskiego zamierza przyjrzeć się fosforanom, które znajdują się w mięsie do kebaba. Te związki chemiczne zatrzymują wodę w mięsie, chroniąc je przed wysuszeniem i rozpadem w czasie obróbki i sprawiają, że można je wykorzystywać nawet przez kilka tygodni. 

Parlamentarzyści chcą całkowitego zakazu stosowania tych "wspomagaczy". Jak przypomina TVN24 BiS, przepisy, które obowiązują teraz zawierają lukę prawną. Użycie fosforanów nie jest ani oficjalnie dozwolone, ani definitywnie zakazane. Dlatego producenci żywności mogą je stosować. Wkrótce wszystko może się zmieni.

Więcej na se.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.