30.07.2018/13:06

King Cross Marcelin w nowych rękach

Zakończył się proces sprzedaży centrum handlowego King Cross Marcelin. Projekt za 91,1 mln euro kupiło EPP, firma notowana na giełdzie w Johannesburgu. Oficjalna finalizacja transakcji odbędzie się 31 lipca.

Wniosek o zgodę na przejęcie EPP złożyło w UOKiK na początku stycznia br.

Projekt jest pierwszym nabytkiem EPP w Poznaniu. Po przejęciu w portfolio firmy znajduje się 19 centrów handlowych.

– Od dłuższego czasu bacznie przyglądaliśmy się Poznaniowi, który wyróżnia się na tle pozostałych miast jako jeden z najsilniejszych rynków konsumenckich – powiedział Hadley Dean, prezes zarządu EPP. I dodał: – W porównaniu do innych krajów europejskich Polska niezmiennie imponuje swoim wzrostem gospodarczym, a Poznań robi wrażenie nawet w tak dobrze prosperującym otoczeniu.

W zasięgu oddziaływania centrum handlowego jest 202 tys. mieszkańców. Ponadto, w bezpośrednim sąsiedztwie nieruchomości budowany jest obecnie kompleks biurowy Business Garden Poznań.

– Chociaż w Poznaniu znajduje się już kilka nowoczesnych centrów handlowych, żadne
z nich nie dorównuje King Cross Marcelin pod względem siły oddziaływania. Projekt ten wciąż ma ogromny potencjał rozwoju. Już samo oddanie do użytku kompleksu biurowego Business Garden Poznań powinno zwiększyć liczbę odwiedzających centrum o 10 proc. Te dane w połączeniu z możliwościami rozbudowy wskazują, że z punktu widzenia EPP projekt ten ma wszelkie predyspozycje do stania się niezwykle dochodową inwestycją – powiedział Dean.

Centrum King Cross Marcelin, którego powierzchnia wynosi 45 353 mkw. jest w 99 proc. wynajęte, a wśród jego najemców znajdują się m.in. takie marki, jak Media Markt, H&M, Intersport, CCC i McDonald’s.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.